Trzeci Turniej Rycerski w Krzyżowej

  0

  Już 19 czerwca 2010 r. o godz. 14.00 na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego staną w szranki włodarze miast i gmin skupionych w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwa Świdnicko-Jaworskiego”.

  Pierwsza edycja Turnieju odbyła się na Zamku w Bolkowie w 2007 r. W długi majowy weekend zgromadziła ponad 1,5 tys. widzów. Turniej poprzedziło podpisanie porozumienia o utworzeniu Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Druga edycja odbyła się w czerwcu 2009 r. Świebodzicach, podczas obchodów 730-lecia nadania praw miejskich miastu Świebodzice. W epokowych strojach samorządowcy walczyli w tajemniczych konkurencjach tj. narty Bolka, zbieranie pierścieni czy butach Bogusława.

  W rycerskich zmaganiach w 2009 r. najlepsza okazała się drużyna Grodu Zacnego z Gminy Świdnica zdobywając I miejsce. Dzięki zwycięstwu to właśnie Gmina Świdnica będzie organizatorem następnego III Turnieju Rycerskiego w Krzyżowej.

  To jednak nie koniec atrakcji. Bezpośrednio po zakończeniu Turnieju Rycerskiego, do Krzyżowej zawita Rumcajs i Hanka. To wszystko za sprawą polsko – czeskiego projektu w ramach promocji i wspierania rozwoju turystyki krajów przygranicznych. Jičin jest miastem bajki, znanym z obecności rodziny Rumcajsa. Rokrocznie odbywa się tam we wrześniu kulturalny festiwal pn. “Jičin – Miasto Bajki”.

  Zobacz zdjęcia z I Turnieju Rycerskiego, Bolków 2007

  [photospace]

  Poprzedni artykułSpacerkiem po Europie
  Następny artykułPo raz drugi dożywocie dla Petika