Osuwisko w Bystrzycy Górnej

  0

  Dziś lub jutro zostanie zamknięty jeden pas ruchu w Bystrzycy Górnej. Powodem jest osuwająca się ziemia. Szczelina jeszcze kilka miesięcy temu miała 1 centymetr, w tej chwili to około 5 cm. Pęknięcie na jezdni ma długość 16,5 metra, a różnica poziomów widoczna jest gołym okiem. Tylko dzięki drzewom rosnącym na skarpie droga jeszcze się nie osunęła.

  – Od grudnia monitorujemy to, co dzieje się na prawym pasie ruchu ze Świdnicy w kierunku Bystrzycy Górnej. Wszystkiemu winna jest woda spływająca z gór, która wpada do rowu melioracyjnego, a stamtąd bezpośrednio płynie pod jezdnią. –  mówi Roman Etel z zarządu powiatu świdnickiego. Sytuacja znacznie się pogorszyła po ubiegłotygodniowych obfitych opadach deszczu. Pod koniec tygodnia dojdzie do spotkania specjalnej komisji, w której w skład wejdą przedstawiciele Gminy Świdnica, powiatu świdnickiego, a także mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych, znajdujących się w pobliżu drogi.

  – Wspólnie będziemy chcieli wypracować jakieś rozwiązanie. Najprawdopodobniej o kilkadziesiąt metrów zostanie przedłużony rów melioracyjny tak, aby woda nie wpadała bezpośrednio do przepustu znajdującego się pod jezdnią. – dodaje Roman Etel.

  Poprzedni artykułŚwidnica zdobyta
  Następny artykułZaryczą silniki Harleyów