Cztery tony pomocy

  0

  Spontaniczna pomoc dwunastu sołectw w gminie Świdnica dla mieszkańców Woli Rogowskiej (powiat tarnowski), poszkodowanych w tegorocznej powodzi uruchomiła niespodziewane pokłady dobroci. W ciągu zaledwie 3 dni sołectwa zgromadziły ponad 4,2 tony środków żywności, art. chemicznych, odzieży, pościeli itp.

  W akcję zaangażowane były sołectwa: Boleścin, Burkatów, Bystrzyca Górna, Grodziszcze, Komorów, Krzczonów, Krzyżowa, Mokrzeszów, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Pszenno, Witoszów Dolny oraz Koła Miejskiego ” Wspólnoty Samorządowej” Ziemi Świdnickiej. Oprócz pomocy w postaci darów zebrano również środki pieniężne w kwocie 8.711,59 zł, które zostały dostarczona do 27 rodzin Woli Rogowskiej w woj. małopolskim. Fundatorem przewozu pomocy była firma Transportowo-Usługowa Polmack Pana Władysława Skrzypka z Krzczonowa. Imiennie na każdą z tych 27 rodzin poszkodowanych wskutek dwukrotnej powodzi, przygotowane zostały paczki ze środkami czystości, odzieżą, pościelą, kołdrami i kocami.

  Klęska powodzi, która ich dotknęła, spowodowała ogromne szkody w budynkach ( do dzisiaj mieszkańcy nie mają energii elektrycznej ), nie mają materiałów budowlanych, wyposażenia do mieszkań. W tym roku rolnikom z Woli Rogowskiej nie uda się zebrać żadnych plonów rolnych. Ich pola w całości zostały zalane. Dla zwierząt nie mają paszy, siana i zboża. Dlatego mieszkańcy tej miejscowości byli bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc ze strony Gminy Świdnica.

  Koordynatorem przekazania zebranych darów była Pani Ewa Burdek z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która osobiście mogła odebrać gorące podziękowania od mieszkańców Woli Rogowskiej dla wszystkich ofiarodawców.

  Poprzedni artykułWernisaż fotografii Piotra Tomczyka
  Następny artykułSamochody z duszą