Zazdrość powodem brutalnego zabójstwa

  0

  Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo przeciwko trzem mieszkańcom Strzegomia. Zarzucono im, że w dniu 03.04.2010r. działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim uprowadzeniu i pozbawieniu wolności połączonym ze szczególnym udręczeniem, dokonali zabójstwa Artura S.. Zadając mu liczne ciosy w głowę, a następnie spowodowali rozległą ranę ciętą szyi. W wyniku zadanej rany doszło do zgonu pokrzywdzonego na skutek  wykrwawienia.

  Pokrzywdzony Artur S. od5 kwietnia był  poszukiwany  przez świdnicką policję. Jego zaginięcie zgłosiła Magdalena S., z którą od kilku miesięcy zamieszkiwał na terenie Strzegomia. W wyniku prowadzonych przez policję czynności operacyjnych, a następnie procesowych pod nadzorem świdnickiej prokuratury, ustalono, że Artur S. został uprowadzony w dniu 3 kwietnia, a następnie brutalnie zamordowany przez działających wspólnie trzech młodych mieszkańców Strzegomia, w tym byłego wieloletniego konkubenta Magdaleny S., który nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem.

  Do zbrodni doszło na terenie gminy Jaworzyna Śląska. W dniu 29.04.2010r. na terenie tej gminy policja odnalazła zwłoki pokrzywdzonego ukryte w lesie, w naturalnym zagłębieniu, przykryte warstwą ziemi, gałęzi i eternitem.

  W dniach 28.04 – 02.05.2010r. zatrzymano Bartłomieja G., Grzegorza Z. i Jacka K., którym przedstawiono zarzut zabójstwa Artura S. Na wniosek prokuratora świdnicki sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

  Za zbrodnię zabójstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

  Poprzedni artykułModelarze z MDK Świdnica nagrodzeni
  Następny artykułZ nowym silnikiem na Rajd Baltic