Z nowym silnikiem na Rajd Baltic

  0

  W najbliższy weekend (15-16 maja 2010) załoga  MotoŚwidnica Rally Team wystartuje w 6 Rajdzie Lotos Baltic Cup. Rajd odbywać się będzie na trasach Pojezierza Kaszubskiego, pomiędzy Kartuzami, Wejherowem i Lęborkiem.

  Po ostatnim wypadku na trasie Rajdu Świdnickiego kierowca Tomasz Hupało i pilot Rafał Fiołek są bardzo zmotywowani i obiecują ostrą walkę o punkty. – Chcemy pokazać kibicom, że stać nas na wysokie lokaty. – mówi Rafał Fiołek.

  Trasy Rajdu Lotos Baltic Cup różnią się od tych, którymi ścigają się kierowcy w Rajdzie Mazowieckim czy Świdnickim. Nawierzchnia tras jest w całości szutrowa czyli nieutwardzona, czasem kamienista, co wymaga od kierowców dużych umiejętności w panowaniu nad pojazdem.

  – Bardzo lubię ten rajd, startowałem w nim w 2006 roku – wspomina Fiołek – Odcinki należą do trudnych technicznie ponieważ przez cały czas są zakręty nie ma praktycznie żadnych dłuższych prostych, na których, teoretycznie, można chwilkę odetchnąć. W dodatku będzie to nasz pierwszy dwudniowy rajd – będzie to wymagało od nas dwa razy więcej pracy i dwa razy więcej skupienia. Musimy zatem równomiernie rozłożyć siły.

  Bardzo istotne będzie zapoznanie się z trasą rajdu podczas przejazdu próbnego i zapamiętanie wszystkich charakterystycznych miejsc na trasie – ostrych zakrętów, spadków terenu czy stromych podjazdów. Ważne też będzie sprawdzenie jak na takiej nawierzchni zachowuje się samochód.

  -Właściwie to w Baltic Cup pojedziemy nowym autem, bo po ostatnim wypadku nasza Honda przechodzi gruntowny remont – wymieniany jest między innymi silnik, który uszkodziliśmy na trzecim, feralnym odcinku specjalnym w Jugowie. W dodatku auto zostanie dostarczone na rajd w ostatniej chwili ponieważ mechanicy z AutoMaxService cały czas jeszcze pracują nad wymianą silnika. – wyjaśnia Tomasz Hupało – Liczymy, że z nowym silnikiem będziemy mieli więcej szczęścia i na trasie nie spotka nas żadna niemiła niespodzianka. Zapraszamy wszystkich kibiców sportów samochodowych na trasę rajdu!

  Życzymy wszystkim załogom i kibicom pięknej słonecznej pogody w weekend, a zespołowi MotoŚwidnica Rally Team jak najlepszej lokaty na mecie 6 Rajdu Lotos Baltic Cup.

  Poprzedni artykułZazdrość powodem brutalnego zabójstwa
  Następny artykułNowy parking przed urzędem