Sławomir C. prawomocnie skazany

  0

  Sąd Apelacyjny we Wrocławiu utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy z dnia 02.02.2010r., mocą którego 30-letni Sławomir C. skazany został na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo obywatela polskiego w miejscowości Artemida na terenie Grecji.

  Akt oskarżenia w tej sprawie skierował Prokurator Okręgowy w Świdnicy w dniu 30.09.2004r. Pierwszy wyrok skazujący w tej sprawie zapadł przed świdnickim sądem 09.11.2006r. Wówczas sąd również wymierzył oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności. Na skutek apelacji złożonej przez oskarżonego Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił wydany w 2006 roku wyrok i sprawę przekazał Sądowi Okręgowemu w Świdnicy do ponownego rozpoznania. Tym razem wrocławski sąd apelacyjny apelacji oskarżonego nie uwzględnił i zaskarżony wyrok utrzymał w mocy.
  Zwłoki Andrzeja G. – obywatela polskiego, od kilku lat mieszkającego i pracującego w Grecji – zostały ujawnione w dniu 10.02.2003r. w miejscowości Artemida niedaleko Aten. Przeprowadzone w sprawie czynności polskich organów ścigania we współdziałaniu z organami greckimi, doprowadziły do ustalenia, że sprawcą zabójstwa jest polski obywatel Sławomir C., na stałe zamieszkały w miejscowości Skrzynka w powiecie kłodzkim, który po popełnieniu zbrodni uciekł z Grecji i przebywał na terenie Polski. Do zabójstwa Andrzeja G. doszło w dniu 07.02.2003r. w budynku, w którym pokrzywdzony prowadził prace budowlane, zatrudniając do pomocy Sławomira C.

  Oskarżony  pozbawił Andrzeja G. życia  poprzez zadanie mu ciosów w głowę ciężkim i  ostrym narzędziem, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia należące do ofiary telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 1100 euro. W celu zatarcia śladów zbrodni oskarżony zwłoki pokrzywdzonego przeniósł do piwnicy domu, gdzie je zakopał.
  Sławomir C. został również skazany za zabór w celu krótkotrwałego użycia należącego do ofiary samochodu, kradzież z tego pojazdu głośników  i wzmacniacza, a także za podżeganie jednego ze świadków występujących w sprawie do złożenia fałszywych, a dla niego korzystnych zeznań oraz za kierowanie wobec tej osoby gróźb karalnych pozbawienia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w przypadku ujawnienia okoliczności dotyczących popełnionej zbrodni.

  Zapadłe w bieżącym miesiącu orzeczenie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu oznacza, że wyrok 25 lat pozbawienia wolności wobec Sławomira C. jest prawomocny.

  Poprzedni artykułDni Żarowa tuż, tuż [program]
  Następny artykułRozświetlony dworzec i nie tylko