Rozświetlony dworzec i nie tylko

  0

  Dworzec kolejowy, budynek Wojskowej Komendy Uzupełnień i skwer na placu Grunwaldzkim na kilka dni zyskały nowe oblicze. W ramach Kongresu Regionów, odbywającego się w Świdnicy w ubiegłym tygodniu, firma LBL na zlecenie firmy PHILIPS wykonała wyjątkowe oświetlenie tych miejsc.

  – Oświetlenie dworca kolejowego, budynku Wojskowej Komendy Uzupełnień i skweru znajdującego się na placu Grunwaldzkim było przygotowane przez firmę LBL partnera handlowego PHILIPS. Oświetlenie tych miejsc przygotowano specjalnie na Kongres Regionów jako pokaz nowych możliwości iluminacji obiektów i oświetlenia przestrzeni publicznych, które daje światło emitowane przez  LED. –  powiedziała nam Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Technologia ta jest wciąż rozwijana  przez naukowców  i niewątpliwie już w niedalekiej przyszłości zastąpi dotychczas używane źródła światła.  Iluminacja wróci na dworzec kolejowy po zakończeniu jego remontu.

  Planowane jest również oświetlenie elewacji budynku w Rynku 41 oraz terenu w  Parku Centralnym, natomiast w najbliższym czasie  nowe oświetlenie zyska ul. Łukowa i pl. św.  Małgorzaty.

  [photospace]

  Poprzedni artykułSławomir C. prawomocnie skazany
  Następny artykułWysypisko w Bystrzycy Górnej