Mordercze pojedynki samorządowców

  0

  Dokładnie za miesiąc samorządy powiatu świdnicko-jaworskiego stoczą morderczą walkę w III turnieju rycerskim. Do 28 maja 2010 r. trwa przyjmowanie zgłoszeń przez Gminę Świdnica – organizatora tegorocznych zmagań w Krzyżowej.

  Pomimo, że ostateczny termin zgłoszeń upływa pod koniec maja, już teraz mamy deklarację 8 samorządów z terenu powiatu świdnickiego i jaworskiego, które podjęły rękawicę i zmierzą się w Krzyżowej. To właśnie teren Fundacji “Krzyżowa” będzie miejscem gdzie Bractwo Rycerskie Zamku Bolków przeprowadzi szereg morderczych konkurencji tj. ścinanie głów, rzut zapałką, czy bieg dam i rycerzy. – Wystrzały z bombard i hakownic wszem i wobec oznajmią rozpoczęcie walk rycerskich. – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

  Serdecznie zapraszamy! 19 czerwca 2010 r. – Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

  ***

  Pierwsza edycja Turnieju odbyła się na Zamku w Bolkowie w 2007 r. W długi majowy weekend zgromadziła ponad 1,5 tys. widzów. Turniej poprzedziło podpisanie porozumienia o utworzeniu Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Druga edycja odbyła się w czerwcu 2009 r. Świebodzicach, podczas obchodów 730-lecia nadania praw miejskich miastu Świebodzice. W epokowych strojach samorządowcy walczyli w tajemniczych konkurencjach tj. narty Bolka, zbieranie pierścieni czy butach Bogusława.

  W rycerskich zmaganiach w 2009 r. najlepszymi okazała się drużyna Grodu Zacnego z Gminy Świdnica zdobywając I miejsce. Dzięki zwycięstwu to właśnie Gmina Świdnica będzie organizatorem następnego III Turnieju Rycerskiego w Krzyżowej.

  To jednak nie koniec atrakcji. Bezpośrednio po zakończeniu Turnieju Rycerskiego, do Krzyżowej zawita Rumcajs i Hanka. To wszystko za sprawą polsko – czeskiego projektu w ramach promocji i wspierania rozwoju turystyki krajów przygranicznych. Jičin jest miastem bajki, znanym z obecności rodziny Rumcajsa. Rokrocznie odbywa się tam we wrześniu kulturalny festiwal pn. “Jičin – Miasto Bajki”.

  Poprzedni artykułDutkiewicz pierwszy, Murdzek dwunasty
  Następny artykułDni Świebodzic 2010 [program]