Godnie przejść przez życie

  0

  Jak co roku w maju Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Świdnicy zorganizowało obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną pod patronatem honorowym Starosty Świdnickiego i Prezydenta Miasta Świdnicy.

  Obchody rozpoczęły się  od przemarszu spod budynku starostwa, a następnie ulicami miasta, osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin, opiekunów, przyjaciół i sympatyków. Przemarsz zakończył się w Rynku, gdzie zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców m.in. happening, prezentację multimedialną, galerię zdjęć i stoisko z rzemiosłem Warsztatów Terapii Zajęciowej. W różnych częściach Rynku można było obejrzeć występy artystyczne, specjalnie przygotowane na ten dzień oraz wystawę prac i zdjęć osób niepełnosprawnych w Galerii Fotografii. Zaraz po tym, o godz. 15.30 uroczystości przeniosły się do teatru miejskiego, gdzie na zebranych czekały kolejne niespodzianki, w tym występ gwiazdy – zespołu Sumptuastic.

  Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną to impreza cykliczna, która organizowana jest już od 9 lat. Ma ona na celu przede wszystkim integrację tych osób ze środowiskiem, w którym żyją.

  [photospace]

  Poprzedni artykułTurniej Wiosny
  Następny artykułGiełda Talentów w Lutomi Dolnej