Wspólny hołd samorządowców Ziemi Świdnickiej

  0

  Burmistrzowie, wójtowie, prezydenci, starostowie, radni rad miast i powiatu Ziemi Świdnickiej wspólnie oddali hołd ofiarom katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Ramię w ramię samorządowcy wszystkich opcji wzięli udział w uroczystości żałobnej zorganizowanej wczoraj, 14 kwietnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej USC w Świdnicy.

  Spotkanie poprowadzili przewodniczący: Rady Powiatu – Tadeusz Zawadzki oraz Rady Miejskiej – Michał Ossowski.

  – Pamięci tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii Kaczyńskiej, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, parlamentarzystów i innych dostojników państwowych, duchownych, przedstawicieli Rodzin Katyńskich oraz wszystkich tragicznie zmarłych. Z wyrazami głębokiego żalu i smutku, w solidarności z rodzinami ofiar łączą się mieszkańcy Ziemi Świdnickiej – odczytali kondolencje skierowane do rodzin i bliskich tragicznie zmarłych oraz listę ofiar wypadku z 10 kwietnia.

  Ofiary lotniczej katastrofy pożegnano minutą ciszy. Zaraz potem przy zdjęciach Pary Prezydenckiej odegrano na trąbce „Ciszę”, a z sali popłynęły słowa polskiego hymnu narodowego. Spotkanie odbyło się w całości na stojąco.

  [photospace]

  Poprzedni artykułSetne urodziny pana Stanisława
  Następny artykułMarsz Żywych