Świdnica “Odkryciem roku”

  0

  Trzecie miejsce Świdnicy w kategorii „Odkrycie roku”, laudacja dla Wojciecha Murdzka, samorządowca z 20 letnim stażem – to efekty pierwszego dnia XI Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego, które od środy trwa w Kudowie Zdroju.

  Świdnica – podobnie jak rok temu – została wyróżniona tym razem w drugiej edycji konkursu „Złote Jedynki”. Jurorzy konkursu dla samorządów z Dolnego Śląska docenili realizowaną przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej innowacyjną w Europie inwestycję – linię do produkcji energii cieplnej w ramach zgazowania słomy.

  – Jestem zaskoczony wyróżnieniem, ponieważ proces inwestycyjny nie został jeszcze zakończony. Doceniona jednak została pomysłowość świdnickich inżynierów, a więc mamy powody do dumy. Najważniejsze jednak, że gdy nowatorska instalacja zacznie działać, mieszkańcy będą mogli liczyć na ograniczenie wzrostu cen ciepła – komentuje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Konkurs „Złote jedynki” organizuje wrocławska redakcja „Gazety Wyborczej” wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Promocji Dolnego Śląska oraz Regionalną Izbą Obrachunkową.

  W trakcie pierwszego dnia Forum Samorządu Terytorialnego, które do dziś, 26 marca potrwa w Kudowie Zdroju doceniono również samorządowców, którzy mają najdłuższy staż pracy m. in. prezydenta Świdnicy oraz radnego Rady Miejskiej, Janusza Szalkiewicza. Wojciech Murdzek w środę otrzymał laudację – dyplom pochwalny.

  – To spore wyróżnienie, ale nie byłoby możliwe, gdyby nie zaufanie, którym mieszkańcy Świdnicy obdarzają mnie nieprzerwanie od 1990 r. To przede wszystkim dalsze zobowiązanie i motywacja do działania na rzecz rozwoju miasta, które się zmienia pozytywnie na naszych oczach – mówi prezydent Murdzek.

  Wojciech Murdzek w kolejnych wyborach samorządowych od 1990 r. uzyskiwał mandat radnego. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy, pierwszego w historii starosty świdnickiego, a od 2002 r. prezydenta miasta Świdnicy.

  Poprzedni artykułPrzegrana Polonii Sparty Świdnica
  Następny artykułKolejny supermarket w Świdnicy