Sto lat żarowskiego kościoła

  0

  Kościół rzymsko-katolicki pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie obchodzi w tym roku stulecie istnienia. W zeszłym roku powołano samorządowo-parafialny komitet, który ma za zadanie przygotowanie obchodów jubileuszu.

  W piątek, 26 lutego 2010r. odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu, w czasie którego omawiano scenariusz obchodów stulecia. Obchody odbędą się w dniach od 5 do 12 września i uświetnią je różnorodne wydarzenia.

  Obchody otworzy uroczysta polsko-czeska msza święta, która będzie równocześnie elementem obchodów Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

  Od poniedziałku do soboty odbywać się będą różnorodne imprezy i uroczystości, w tym: wystawy, koncerty, spotkania i konkursy. Na sobotę 11 września zaplanowano poświęcenie Lapidarium, które powstanie na terenie starego, ewangelickiego cmentarza przy ul. 1-go Maja w Żarowie.

  Obchody zamknie, w niedzielę 12 września, uroczysta msza polsko-niemiecka oraz niedzielny, parafialny festyn, który zostanie zorganizowany na ul. Mickiewicza w Żarowie.

  Kolejne spotkanie Komitetu zaplanowano na kwiecień. Po kwietniowym spotkaniu zaprezentujemy wstępny program imprez.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRozbierają komin, cegła po cegle
  Następny artykułOd wczoraj utrudnienia na Łukowej