Rozebrali starą, będą dwie nowe

  0

  Na placu św. Małgorzaty będą stały dwie fontanny. Jedna z fontann stanie w miejscu dotychczasowej, druga na skwerze przy pl. św. Małgorzaty, pomiędzy ul. Waleriana Łukasińskiego i ul. Jagiellońską. Zobacz pl. św. Małgorzaty wczoraj, dziś, jutro.

  – Chcemy, by plac św. Małgorzaty zyskał na atrakcyjności i spełniał jeszcze lepiej kilka funkcji niezwykle ważnych dla mieszkańców. Był bezpiecznym miejscem dla podróżnych i kierowców, ale też pełnił funkcję rekreacyjną, dlatego postanowiliśmy zlokalizować tam fontanny, plac zabaw dla dzieci, stoliki szachowe dla młodzieży i dorosłych – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Projekt dużej fontanny

  Duża fontanna składać się będzie z dwóch pierścieni o łącznej średnicy ponad 7 m z dwoma niezależnymi zbiornikami wody na różnych poziomach. W środkowym zbiorniku umieszczone zostaną dysze (jedna centralna i ponad dwadzieścia mniejszych). Strumienie wody będą się wznosić maksymalnie odpowiednio na 5 i 1,5 metra. Fontannę oświetlać będzie osiem reflektorów podwodnych, które zostaną umieszczone w wewnętrznej niecce. Zewnętrzny zbiornik spokojny, z możliwością zabaw dla dzieci.

  Mała fontanna zaprojektowana będzie na planie okręgu o promieniu kilkunastu metrów, składać się będzie z dwóch identycznych, półokrągłych, szerokich na niecałe pół metra zbiorników. W każdym znajdować się będzie 11 dysz, umieszczonych pod poziomem lustra wody, z których woda będzie pulsować na wysokość kilkunastu centymetrów ponad powierzchnię.

  Konstrukcja obu będzie żelbetowa z okładziną granitową polerowaną i piaskowaną. Praca fontann będzie sterowana automatycznie.

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace związane z przebudową całego placu św. Małgorzaty powinny zakończyć się w czerwcu 2011 roku.

  [photospace]

  Poprzedni artykułOd wczoraj utrudnienia na Łukowej
  Następny artykułMistrzostwa Polski w boksie w Strzegomiu!