W Świdnicy rządzi teatr

  0

  Tak, to prawda. Od czwartku w Świdnicy trwa VII Forum Teatrów Niezależnych “Transformacje”, które potrwa do niedzieli. Przed nami jeszcze trzy przedstawienia.

  Wczoraj widzowie mogli obejrzeć dwa spektakle. Pierwszy “Listy Heter” w wykonaniu Studenckiego Teatru IFKiKA. Sztuka powstała w zeszłym roku. Hetery to spektakl o kobietach, o związkach uczuciowych, w ogóle o człowieku i jego intymności, kondycji psychicznej, lękach, samotności czy w końcu miłości.

  Po heterach na deskach pojawił się Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli, znany świdnickiej widowni z poprzednich edycji “Transformacji”. “Spokojnie” to  tytuł spektaklu opartego na motywach prozy Wiliama Bourroughsa. Przedstawienie prowokuje do zadania sobie pytania o miejsce sztuki we współczesnym świecie. Treść sztuki nie jest jednoznaczna z jednej strony aktorzy eksponują prymitywny sylaboton dźwięków charakterystycznych dla simopatów z drugiej zaś opowiadają o świecie totalitarnym – Anexii gdzie wszystko poddane jest kontroli a ludzie poprzez zezwięrzecenie ograniczają się do swego fizis w aspekcie seksualnym. Apokaliptyczna końcówka sztuki, przywodzi na myśl orwellowski świat pełen inwigilacji, przemocy i upadku moralnego. – czytamy na stronie internetowej teatru.

  Przed nami jeszcze trzy spektakle. Na zakończenie VII Forum Teatrów Niezależnych “Transformacje” zobaczymy “mejdin poland” zrealizowany w ramach Projektu Edukacji Teatralnej. Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

  13.02.2010 (sobota)

  • godz.17.00 – „Kop”  Teatr Kątem  ( Dzierżoniów )
  • godz.19.00 – „Wydech” – Teatr Krzyk  ( Maszewo )
  • godz.20.00 – DYSKUSJA

  14.02.2010 (niedziela)

  • godz.18.00 – „mejdin poland” – Świdnicki Ośrodek Kultury /Projekt Edukacji Teatralnej

  [photospace]

  Poprzedni artykułBędą pieniądze na modernizację
  Następny artykułWalentynka 2010 – wyniki