Będą pieniądze na modernizację

  0

  Tylko dopełnienie formalności i złożenie odpowiedniej dokumentacji dzieli samorządy od unijnej dotacji na termomodernizację placówek oświaty i kultury. Miasto Świdnica, gmina Świdnica, powiat Świdnicki, miasto Świebodzice i Jawor przygotowały projekt opiewający na 30,5 mln zł. Unijne wsparcie wyniesie ok. 11 mln zł.

  – To ogromna szansa na szybkie poprawienie estetyki i komfortu nauki w naszych placówkach oświatowych. A docieplenie budynków wprost się przełoży na mniejsze rachunki za energię. Co więcej porozumienie kilku samorządowców sprawiło, że nasz projekt znalazł się na podstawowej liście zadań, które zyskają dofinansowanie – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Miasto jest liderem projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”, który realizowany będzie do 2013 r.

  Świdnicka część projektu opiewa na nieco ponad 19 mln zł, z czego ponad 7,2 mln zł to unijne wsparcie.

  W ramach prac przewidziano termomodernizację budynków Gimnazjów nr 1, 2, 3 i 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Miejskiego Przedszkola Integracyjnego. Miasto od 2008 r. przeznaczyło na realizację projektu ponad milion złotych. W 2010 r. ma zarezerwowane 2,7 mln zł na termomodernizację budynków Gimnazjum nr 4 i nr 2.

  Poprzedni artykułApel wójta Dobromierza
  Następny artykułW Świdnicy rządzi teatr