Rewolucja w Młodzieżowym Domu Kultury

  0

  Rada Aktywnej Młodzieży postanowiła zmienić wizerunek Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy i w swoim działaniu postawić na ZDOLNĄ MŁODZIEŻ!

  – Zorganizowaliśmy Wigilię, Rock Przeciw AIDS, odsłoniliśmy tablicę upamiętniającą naszego patrona Mieczysława Kozara Słobódzkiego i w dalszym ciągu kontynuujemy spotkania z pionierami ziemi Świdnickiej „Wieczory ze Słobódzkim” lecz to ciągle nie to, co chcemy osiągnąć! My chcemy REWOLUCJI – mówi Jacek Rękas, przewodniczący Rady Aktywnej Młodzieży działającej przy MDK w Świdnicy.

  Proponujemy OnoMaToART!

  To cykl comiesięcznych spotkań z twórcami, którego celem jest promowanie różnych dziedzin sztuki wśród młodych ludzi. Pragniemy pokazać osoby niezwykłe z ciekawymi zainteresowaniami, którzy swoim dobytkiem artystycznym chcieliby podzielić się z innymi. – Na spotkania będziemy zapraszać niekoniecznie nagrodzonych setką nagród czy absolwentów szkół wyższych. Zależy nam aby pokazać ludzi z naszego otoczenia, którzy mają coś do powiedzenia i chcieliby przekazać chociaż namiastkę swych umiejętności i swoją osobowością zaabsorbować ciekawskich widzów – dodaje Jacek.

  Już za tydzień

  Już 20 lutego w MDK przy ul. Nauczycielskiej 2 odbędzie się pierwsze spotkanie OnoMaToARTU. Poprowadzi je Agnieszka Żurek (na zdjęciu) -uosobienie szaleństwa, chaosu i uwielbienia dla wszystkich wokół, połączone z talentem plastycznym. Żurek z góry zakłada, że nie będzie to zwykła wystawa – będzie to prawdziwy event, o nie do końca pozytywnej nazwie „Kicz Party!” Sama opisuje go w ten sposób:

  • Równoległy świat. Nie przychodź bez ciała i jedzenia.
  • Promieniowanie UV uderzy ci do głowy.
  • Magia barw dzieł niedokończonych, kabin doznać i kiczu ponad wszystko w jednym miejscu!
  • Antonim sztampowych wystaw przygotowany przez
  • dziewczynę z błędnym kołem zamiast mózgu.

  Wiedząc jak niezwykłą osobowością jest Żurek na Kicz party możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego! A na pewno wiadomym jest że nie będzie to „sztampowa wystawa”.

  Bieżące informacje dotyczące działalności członków RAM-u znajdziecie na www.rammdk.wordpress.com

  Poprzedni artykułWe dwoje przez całe życie
  Następny artykułW Żarowie powstanie muzeum?