Motoswidnica gotowa do walki

  0

  Nowy zespół rajdowy „Motoświdnica Rally Team” oraz startujący już w poprzednim sezonie wyścigowym „Motoświdnica Raicing Team” zaprezentowały swoje plany na najbliższy sezon.

  Kierowca rajdowy Tomasz Hupało oraz Rafał Fiołek – pilot już w marcu ruszą Hondą Civic Type R na pierwszą rajdową trasę.

  Nowy zespół, nowe auto – pokażemy się z jak najlepszej strony. – obiecuje Rafał Fiołek. W planach mamy osiem startów, w tym świdnicki Rajd Elmot. Na zakończenie sezonu chcielibyśmy być w pierwszej piątce.

  Piotr Betlej, który w tym roku będzie jeździł na motorze firmy Yamaha, nie deklarował najwyższego stopnia na podium: Pierwszego miejsca nie będzie, choć bardzo bym tego chciał. Zmieniam klasę na Superstock 1000. To oznacza, że na Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski będę się ścigał z czołówką europejską, a nawet światową. W planach jest również start w czterech rundach Pucharu Europy Alpe Adria.

  Prezydent Wojciech Murdzek objął honorowym patronatem oba zespoły. W zeszłym roku świdnicki dzik powędrował do „Motoświdnica Racing Team”, tym razem maskotkę zyskał „Motoświdnica Rally Team” – tegoroczny debiutant.

  Życzę, aby ten pierwszy sezon okazał się bardzo udany. Cieszę się, że zespoły mają w nazwie Świdnicę. Myślę, że w ten sposób dobra marka naszego miasta dotrze w różne zakątki Polski. – mówił prezydent Wojciech Murdzek. Oba zespoły pokazują, że praca w grupie przynosi satysfakcję i efekty. Wspólne działanie pozwala na osiąganie sukcesów, a jednocześnie przyciąga kolejne osoby – pasjonatów, kibiców.

  Zespoły połączyły siły i już wiosną planują wystartować z akcją dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Chcą zachęcać szczególnie młodych ludzi do rozsądnej jazdy na drogach i przekonywać, że zamiłowanie do prędkości najlepiej realizować na torach wyścigowych.

  Motoświdnica Rally Team”

  Tomasz Hupało jest świdniczaninem. Pierwsze przygody ze sportem samochodowym rozpoczął w ubiegłym roku, startując w rajdzie Karkonoskim – zajął miejsce na podium.

  Rafał Fiołek to rodowity świdniczanin. Zbierał doświadczenia w KJS (Konkursowych Jazdach Samochodem), był sędzią sportowy stopnia „P” na rajdach zaliczanych do Mistrzostw Polski. W 2003 roku jako pilot zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska, a w 2006 r. – Mistrza Polski Pucharu Polskiego Związku Motorowego w klasie N0.

  Kalendarz startów 2010:

  Rajd Mazowiecki Warszawa, 19-21 marca,

  Rajd Świdnicki, 16-18 kwietnia,

  Rajd Lotos Baltic Cup, 14-16 maja,

  Rajd Warmiński, 28-30 maja,

  Rajd Krakowski, 9-11lipca

  Rajd Karkonoski, 27-29 sierpnia,

  Rajd Kormoran, 24-26 września,

  Rajd Dolnośląski, 8-10 października.

  TAGI: MOTOMOTOSWIDNICARAJDŚWIDNICA

  Poprzedni artykułPlac Wolności znów bez sygnalizacji
  Następny artykułOlimpiada sportów zimowych w Świdnicy