Marek Michalak w przedszkolu

  0

  W samo południe, 15 lutego z niecodzienną wizytą do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Boleścinie (Gmina Świdnica) przybył Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

  „Mała Akademia” w Boleścinie jest jedynym niepublicznym punktem przedszkolnym działającym na terenie gminy Świdnica. Na ternie gminy działają ponadto dwa publiczne przedszkola: w Pszennie i Witoszowie Dolnym, do których uczęszcza 113 dzieci oraz cztery punkty przedszkolne w Bojanicach, Komorowie, Lubachowie, Pankowie prowadzone przez Towarzystwo Dyslektyczne. Z tej formy edukacji korzysta 62 dzieci w wieku 3-5 lat, a edukacja realizowana jest w całości ze środków unijnych.

  Wizytę Rzecznika Praw Dziecka w „Małej Akademii” w Boleścinie, dzieci zawdzięczają dyr. placówki Annie Berkowskiej, która 11 lutego 2010 r. zwróciła się do biura rzecznika z prośbą o dostarczenie Kodeksu Praw Dziecka. Upłynął jeden dzień i otrzymaliśmy telefon z informacją, że Pan Rzecznik osobiście przekaże dzieciom uczęszczającym do punktu w Boleścinie Kodeks wraz ze dedykacją. – mówi Anna Berkowska. Było to dla nas miłe zaskoczenie i wyróżnienie, choćby z tego względu, że „Małą Akademię” uruchomiliśmy z mężem w ubiegłym roku szkolnym.

  Oprócz wspomnianego Kodeksu Praw Dziecka, dla grupy 28 dzieci Rzecznik wręczył m.in. kredki z dziecięcym numerem telefonu zaufania – 0800-12-12-12. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały przybyłym gościom piosenkę i wręczyły na ręce Marka Michalaka własnoręcznie wykonaną laurkę. Pobyt Rzecznika Praw Dziecka zakończył się zwiedzaniem obiektu, którego przewodnikiem były oczywiście dzieci.

  To już drugi Kodeks Praw Dziecka, który znajduje się w gminnym przedszkolu. Pierwszy z nich od 2 lat znajduje się w przedszkolu w Pszennie, które realizuje zadania w nim zawarte. Efekty tej pracy są widoczne w codziennym życiu przedszkolaka, ich rodziców oraz nauczycieli.

  Ogółem w gminie Świdnica edukacją przedszkolną objętych jest ponad 46% dzieci w wieku 3-5 lat oraz 100% sześciolatków.

  [photospace]

  Poprzedni artykułDobromir widziany oczami dzieci
  Następny artykułGmina Świdnica – “Super Gmina”