Dobromir widziany oczami dzieci

  0

  W czwartek, 11 stycznia br. w Gminnym Centrum Informacji odbył się konkurs plastyczny pt. ” Postać Dobromira – moje wyobrażenia”, który zainicjowały dwie stażystki Urzędu Gminy Dobromierz. Przed przystąpieniem do konkursu, opowiedziały dzieciom krótką legendę o założeniu Dobromierza. Odbyła się także dyskusja na temat ludzi żyjących w dawnych czasach, ich sposobie ubierania się oraz radzenia sobie w różnych życiowych sytuacjach.

  Udział w konkursie wzięło pięć osób w wieku od 4 do 10 lat. Prace wykonane zostały z niezwykłą starannością i zaangażowaniem, dlatego jury miało nie lada trudne zadanie, aby wybrać najpiękniejszy rysunek. Ostateczne zdecydowano, że każdy Dobromir powinien być nagrodzony. W zamian za udział w konkursie dzieci otrzymały słodkie upominki.

  W ciągu roku dwukrotnie obchodzone są imieniny Dobromira (04.01; 05.06),. Może warto byłoby potraktować wizerunki patrona Dobromierza wykonane przez dzieci jako pierwszy krok w kierunku dalszych działań w poszukiwaniu jego “osoby”.

  Poprzedni artykułWalentynka 2010 – wyniki
  Następny artykułMarek Michalak w przedszkolu