Zawodnicy SVIDY znów wysoko

0

We Wrocławiu, 16 stycznia 2010 została rozegrana II edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej, w której udział wzięli zawodnicy UKS SVIDA. Są to najsilniej obsadzone ligowe zawody pływackie organizowane na Dolnym Śląsku. Po raz kolejny w zawodach organizowanych przez Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki zawodnicy SVIDY zaprezentowali wysoki poziom. Zawody II edycji zostały rozegrane stylem dowolnym na dystansie 50-ciu metrów i stylem zmiennym na dystansie 100 metrów. Oprócz indywidualnych zwycięstw dużym sukcesem po dwóch edycjach jest pierwsze miejsce chłopców i drugie miejsce dziewcząt w klasyfikacji drużynowej. Tak wysokie miejsca drużynowe pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość mając w perspektywie starty w sztafetach międzyszkolnych oraz majowych Mistrzostwach Polski. W II edycji zawodnicy SVIDY zajmowali miejsca:

7 miejsce 50 metrów stylem dowolnym z czasem 35,98 sekundy

Punktowane miejsca zajęli: Pączka Piotr, Dawid Radwański, Stawicki Sebastian, Ryszawy Mikołaj, Mazanka Maciej, Kutyło Justyna, Agata Kopycka, Wcisło Emilja.

Ogółem w zawodach wystartowało 137 zawodników z 14 klubów. Do zakończenia Dolnośląskiej Ligi pozostały dwa starty w marcu we Wrocławiu i w maju w Polkowicach.