Bal Samorządowców i Mediów

  0

  Wczoraj podczas uroczystego Balu Samorządowców i Mediów poznaliśmy laureatów świdnickich Neptunów. W tym roku przyznano siedem wyróżnień, cztery z nich trafiły do kobiet. Zobacz kto odebrał NEPTUNA.

  – Są w samorządzie ludzie, którzy wyróżniają się w sposób szczególny. Często nie są to spektakularne sukcesy, o których pisze się na czołówkach gazet. Choć i takie się trafiają. Najczęściej jest to codzienna, żmudna praca bez błysku fleszy i kamer, a efektem jest nowy chodnik, odśnieżona ulica czy nowe przedszkole w okolicy. Dziennikarze, choć na co dzień muszą podchodzić krytycznie do pracy samorządowców, potrafią tez docenić dobre rzeczy, które się dzieją. Stąd właśnie pomysł na nagrodę, mającą pokazywać tych, których widać na tle innych – mówiła podczas wręczenia nagród Agnieszka Dobkiewicz, redaktor naczelny Nowego Tygodnika Świdnickiego.

  W tym roku redakcje wręczyły siedem nagród. Wśród nagrodzonych znaleźli się – Osobowość Roku – Jacek Domejko, Kobieta w samorządzie – Sabina Cebula,  Długodystansowiec – Zbigniew Owczarski, Przedsiębiorczość w samorządzie – Teresa Mazurek, Konsekwencja działania – Lilla Gruntkowska, Osobowość w kulturze – Lubomir Szmit. Po raz pierwszy dziennikarze przyznali też nagrodę w kategori Samorządowiec w opozycji. Otrzymała ją za odwagę wyrażania swojego zdania Alicja Synowska.

  Do tej pory wśród laureatów Neptuna znaleźli się m.in.: Zbigniew Chlebowski, Teresa Mazurek, Wojciech Murdzek, Alicja Synowska, Janusz Szalkiewicz, Michał Ossowski, Lech Markiewicz, Zygmunt Worsa, Stanisław Jurcewicz, Ryszard Strugała, Maria Skiślewicz

  Organizatorami IV Balu Samorządowców i Dziennikarzy była telewizja TELETOP Sudety i Nowy Tygodnik Świdnicki.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZawodnicy SVIDY znów wysoko
  Następny artykułAkcja zima w Świdnicy – podsumowanie