Wystawa na 25-lecie Solidarności

  0

  We wtorek, o godzinie 18.00, w kawiarni Qultura działającej w pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury i Sportu (GCKiS) w Żarowie dokonano uroczystego otwarcia wystawy poświęconej XXV-leciu powstania ruchu społecznego, który – jak uważa sam Vaclav Havel – przyczynił się do wybuchu Aksamitnej Rewolucji w Czechosłowacji i upadku tam komunizmu.

  Na wystawę składają się tablice z fotogramami obrazującymi wydarzenia, które doprowadziły do upadku systemu komunistycznego w Czechosłowacji.

  Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Artur Adamek – Dyrektor GCKiS, który następnie oddał głos współautorowi wystawy – Julianowi Golakowi oraz Burmistrz Lilli Gruntkowskiej. Julian Golak, posługując się zdjęciami z ekspozycji, przedstawił historię i idee powstania Solidarności Polasko-Czesko-Słowackiej. Barwnie opowiadał o spotkaniach na granicy, przemycaniu przez nią kontrabandy. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy kawie, herbacie i ciastkach, w czasie którego była okazja do zadawania pytań i rozmów o czasach minionych.

  Wystawę można będzie oglądać przez cztery najbliższe tygodnie w godzinach otwarcia kawiarni. Zapraszamy szczególnie gorąco tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o czasach poprzedzających Aksamitną Rewolucję w Czechosłowacji.

  Poprzedni artykułRepatrianci z Kazachstanu są już w Polsce
  Następny artykułSpektakl tylko dla widzów dorosłych