Świdnica cała w śniegu

  0

  Śnieg sypie cały czas, służby drogowe nie nadążają z odśnieżaniem dróg. W Świdnicy przejezdne są tylko główne drogi. Na chodnikach zalega gruba warstwa śniegu.

  Kierowcy narzekają a dzieci skaczą z radości. Biały puch jest wszędzie. Odkopanie samochodu spod warstwy śniegu zajmuje sporo czasu. Kiedy już do niego wsiądziemy pojawia się kolejny problem, wyjazd z parkingu. Następnie czeka nas śliska nawierzchnia, a opanowanie samochodu w takich warunkach wymaga umiejętności. Dlatego kto nie musi dzisiaj jechać samochodem niech lepiej zostawi go pod domem. Śnieg ma padać jeszcze kilka dni, lokalnie może spaść nawet 40 cm. Sytuacja ma się poprawić w poniedziałek zapewniają synoptycy.

  Uchwyciłeś zimę swoim aparatem, nagrałeś film? Chcesz się nim podzielić z innymi. Wyślij go nam. Do e-maila prosimy dołączyć krótki opis ( imię nazwisko gdzie zostało zrobione). Na zdjęcia i filmy czekamy pod adresem [email protected]

  Przypominamy również, że odśnieżanie chodników należy do zarządców przyległych do nich nieruchomości. Zarządcy nieruchomości, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku, w najlepszym wypadku mogą zostać pouczeni przez Straż Miejską. Grozi im jednak 100-złotowy mandat. Sprawa może także trafić do Sądu Grodzkiego.

  Całodobowe telefony do dyspozytorów zarządów dróg odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie:

  • „Farma Miejska” – drogi miejskie, drogi wojewódzkie – tel. 074 851 39 88;
  • Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon Wałbrzych – droga krajowa nr 35 – tel. 074 840 08 20 wew. 16;
  • Służba Drogowa Powiatu – drogi powiatowe – 074 851 40 70 wew. 21 lub 074 855 14 15 wew. 16.

  [photospace]

  Poprzedni artykułWalka o dotację na centrum przesiadkowe
  Następny artykułKolejny rajdowy team ze Świdnicy