Świdnica ma swojego Orlika

  0

  Kompleks boisk orlik oficjalnie otwarty i to hucznie – w towarzystwie fajerwerków. Na piątkowe, 4 grudnia otwarcie świdnickiego orlika przybyli parlamentarzyści oraz samorządowcy. Z obiektu, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Marcinkowskiego) najbardziej cieszą się młodzi świdniczanie.

  – Lista osób, dzięki którym powstało to boisko jest bardzo długa. Każdemu należą się serdeczne podziękowania – mówił podczas ceremonii otwarcia Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Świdnica wzbogaciła się o kolejny bardzo dobrze przygotowany obiekt dla młodych ludzi. W ubiegłym roku w różnych częściach miasta oddaliśmy do dyspozycji sześć boisk. Razem z orlikiem tworzą dobre miejsca do rozwijania sportowych pasji. Mam nadzieję, że będzie to zachęta do odpoczynku od komputerów na rzecz sportu.

  – Świdnicki orlik jest czwartym w powiecie świdnickim, 93. w województwie oraz w dziewiątej setce w Polsce. Jestem przekonany, że dobrze będzie służył mieszkańcom Świdnicy – dodał Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który w imieniu dolnośląskiego marszałka Marka Łapińskiego przekazał młodzieży piłki.

  Prace przy budowie świdnickiego orlika rozpoczęły się w sierpniu i zakończyły 10 listopada. Inwestycję zrealizowało konsorcjum „Dabro-Bau” z Opoczki z partnerem, firmą „Unipol” ze Szczecina. Po procedurze odbioru obiekt mógł zostać przekazany do użytku. W ramach inwestycji przy ul. Marcinkowskiego powstało boisko ze sztuczną murawą do gry w piłkę nożną oraz drugie – wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu, a także budynki szatniowo-sanitarne. Boiska są wyposażone w bramki, siatki i kosze, ogrodzone oraz oświetlone.

  Inwestycja kosztowała 1,037 mln zł. Dzięki rezygnacji z realizacji projektu w 2008 r., szacowanego na 1,8 mln zł, Świdnica zapłaciła za boiska dużo mniej. Na obniżenie ceny wpłynęła ogólna sytuacja gospodarcza w kraju jak również fakt, że obecnie na rynku funkcjonują firmy wyspecjalizowane w budowie orlików. Do zadania 666 tys. zł dokłada Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz samorząd województwa dolnośląskiego.

  Poprzedni artykułProfesjonalni i skuteczni są w Świdnicy
  Następny artykułTo była ostatnia Giełda Staroci