Świątecznie w Gminie Świdnica

  0

  – Ogromnie się cieszę, że mogę ten wyjątkowy dzień świętować  z tymi, z którymi pracuję na co dzień – mówiła wójt gminy Świdnica podczas spotkania wigilijnego w Urzędzie Gminy Świdnica.

  Przy wigilijnym stole spotkali się: duchowieństwo diecezji świdnickiej pod przewodnictwem  biskupa Ignacego Deca, przedstawiciele   samorządów z terenu powiatu świdnickiego, radni,  dyrektorzy placówek oświatowych,  sołtysi, przedstawiciele  instytucji państwowych i prywatnych współpracujących na co dzień z gminą Świdnica.

  Tegoroczne spotkanie miało inny charakter w porównaniu z dotychczasowymi. W swoim podsumowaniu wójt Teresa Mazurek przypomniała trzy istotne wydarzenia z roku 2009.

  27 marca br. – wypadek autokaru dzieci ze S.P. w Bystrzycy Górnej. Szybka i sprawa akcja służb ratunkowych: pogotowia , straży pożarnej, policji, służb medycznych Szpitala Latawiec oraz psychologów z poradni pedagogiczno-psychologicznej w Świdnicy zapobiegły ogromnej tragedii.

  Czerwiec to kolejna data- nawalne opady deszczu, powódź i ogromne straty w infrastrukturze. Otrzymaliśmy rządową pomoc, ale jak to często bywa, musieliśmy się spieszyć aby zdążyć z wszystkimi pracami, by wykorzystać przyznane środki. Dlatego też pragnę podziękować firmie EKO-WOD Sp. z o.o. oraz Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów za współpracę i pomoc przy realizacji prac remontowych.

  Ostatnia data to 12 listopada 2009 r. – międzynarodowe wydarzenie – Jubileusz XX lecia Mszy Św. Pojednania w Krzyżowej. Dziękuję na ręcę Jego Ekscelencji obecnego tutaj Ks. Biskupa Ignacego Deca za piękną i godną oprawę liturgiczną tej uroczystości, a władzom powiatu świdnickiego i miasta Świdnica za współpracę i wsparcie okazane podczas przygotowań.

  Na zakończenie wójt gminy złożyła wszystkim przybyłym gościom życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Niechaj Święta Bożego Narodzenia przyniosą radosną nadzieję, szczęście, dobro, serca otwarte dla ludzi. Niech świąteczny uśmiech trwa cały Nowy 2010 Rok. Niechaj bóg się co dzień rodzi w człowieku, a znak pokoju będzie znakiem tego wieku – tymi słowami do przybyłych gości zwrócił się przewodniczący Rady Gminy Świdnica Henryk Sara.

  Biskup Ignacy Dec – dziękując wójtowi gminy za zaproszenie, podkreślił zaangażowanie władz gminy w pielęgnowanie pięknych, polskich tradycji bożonarodzeniowych. Podziękował za dbałość i wsparcie jakie gminny samorząd co roku okazuje parafiom z terenu gminy Świdnica.

  Przybyłych gości w świąteczny nastrój  wprowadził –  występ kolędników z Zespołu Pieśni i Tanca „Bystrzyca”.

  [photospace]

  Poprzedni artykułŚwiadczenia rodzinne, Dom Dziennego Pobytu i MOPS razem
  Następny artykułZobacz jak oni świecą przykładem