Świadczenia rodzinne, Dom Dziennego Pobytu i MOPS razem

  0

  W nowym roku połączą się: dotychczasowy Referat Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego, Dom Dziennego Pobytu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Integracja jednostek zajmujących się pomocą społeczną ułatwi sprawną i kompleksową obsługę mieszkańców.

  – Połączenie Domu Dziennego Pobytu, Referatu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej to trzeci etap reformy systemu pomocy społecznej, który przeprowadzamy od lat. Rozpoczęło go przeniesienie MOPS do nowego obiektu i rozszerzenie czasu i zakresu działalności przez pracowników socjalnych. Drugim elementem jest połączenie bazy informatycznej w celu pełnej wiedzy na temat osób, którym udzielane są świadczenia. Trzecim etapem jest połączenie działań naszych jednostek – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy, który pełni nadzór nad opieką społeczną. – To połączenie oznacza dla mieszkańców jeszcze lepszą obsługę. Nie powoduje utrudnień, ponieważ jednostki znajdują się tam, gdzie dotychczas działały. Dzięki połączeniu nasza jednostka będzie mogła jeszcze skuteczniej eliminować z systemu pomocy osoby, którym się ona nie należy. Zmniejszą się również koszty działalności.

  Połączenie jednostek nie generuje ruchów w zakresie zatrudnienia. Dyrektorem MOPS została dotychczasowa kierownik DDP Violetta Kalin, natomiast dziełem świadczeń rodzinnych kierować będzie dotychczasowy kierownik referatu Zenon Wojak. Zmiany nie spowodują utrudnień, jednostki pozostają w dotychczasowych siedzibach (sprawy związane ze świadczeniami rodzinnymi będzie można nadal załatwić w przy ul. Armii Krajowej 49 w budynku Urzędu Miejskiego).

  Rada Miejska podjęła uchwałę o połączeniu MOPS i DDP we wrześniu tego roku, natomiast o włączeniu referatu w struktury MOPS mówi zarządzanie prezydenta miasta z listopada.

  Poprzedni artykuł„Debiut Gospodarczy” i „Napisz o Świdnicy” rozstrzygnięte
  Następny artykułŚwiątecznie w Gminie Świdnica