Radosna szkoła i uśmiech dziecka

  0

  Od kilku tygodni do szkół na terenie Gminy Świdnica dostarczane są różne urządzenia i pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw, które wywołują zachwyt dzieci i entuzjazm nauczycieli.

  Są to duże, miękkie klocki, piłki masujące i piankowe, zestawy kolorowych figur geometrycznych, ścianki wspinaczkowe, materace do zabaw ruchowych, drabinki, linki i siatki do wspinania, tory przeszkód, czy wreszcie różnorodne gry dydaktyczne (puzzle matematyczne, puzzle sylabowe, dynamiczne szablony, kostki do układania wzorków, trójwymiarowe puzzle, linijki wspomagające czytanie, konstrukcyjne zestawy geometryczne i wiele innych).

  Gmina Świdnica otrzymała 35.948,00 zł dotacji w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” z przeznaczeniem dla Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Dwie pozostałe szkoły – SP w Mokrzeszowie i SP im. Mikołaja Kopernika w Pszennie złożyły wnioski do programu na następny rok.

  Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym możliwe będzie realizowanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym oraz stworzenie bezpiecznych i przyjaznych warunków organizowania zajęć szkolnych i zajęć opieki świetlicowej. Wyposażenie sal do zabaw pozwoli na zaspokojenie przez dzieci potrzeby ruchu i usprawnienie koordynacji wzrokowo – ruchowej, spostrzegawczości, sprawności i zdolności manualnych, a także precyzji i celowości ruchu oraz wyobraźni przestrzennej. Stworzone zostaną w szkołach też miejsca odpoczynku i wyciszenia. Kolorowe i ciekawe pomoce dydaktyczne zachęcają dzieci do zabawy i aktywności ruchowej oraz ćwiczenia sprawności zarówno fizycznej jak i umysłowej.

  Poprzedni artykułŚwiąteczny zawijaniec
  Następny artykułLiderzy Europy są w Gminie Świdnica