Liderzy Europy są w Gminie Świdnica

  0

  Od 25 do 27 listopada 2009 r. uczniowie 3 gminnych gimnazjów z Pszenna, Witoszowa Dolnego, Lutomi Dolnej zmagali się z grą edukacyjną „Liderzy Europy”, którą przeprowadzili pracownicy 1 Oddziału BZBK SA w Świdnicy.

  Zadaniem drużyn biorących udział w grze o charakterze ekonomiczno-finansowym było zgromadzenie jak największej ilości środków finansowych (posiadanie na koniec gry największego budżetu). Uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny ekonomii i finansów oraz rozwiązywali zadania matematyczno-ekonomiczne.

  Gra przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, widoczna była zdrowa rywalizacja oraz współpraca w zespołach. Uczniowie podeszli do niej z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Za zajęcie I miejsca uczestnicy otrzymali upominki od pracowników banku, natomiast pozostali uczniowie dyplomy od Dyrektora Oddziału.

  Był to pierwszy wewnątrzszkolny etap, który wyłonił zwycięską drużynę do rozgrywek finałowych. Podobne eliminacje odbywają się na terenie gimnazjów w gminie miasto Świdnica. Z każdej szkoły drużyna, która na koniec gry zgromadzi największy budżet “wchodzi” na listę zwycięzców. Trzy drużyny z największym budżetem będą brały udział w finale, który odbędzie się w 1 Oddziale Banku Zachodniego WBK SA w Świdnicy.
  Dotychczas przeprowadzono już grę w Gimnazjach Gminnych. Największy budżet zgromadziła drużyna nr 3 z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym w składzie Łukasz Czyżewski, Paweł Kaczmarczyk, Mateusz Konicki, Wojciech Maruszewski oraz Marcel Nowakowski – 7345 EUR, następna była drużyna nr 4 z Lutomii Dolnej w składzie Magdalena Stankiewicz, Katarzyna Zelek, Justyna Pakuła, Michał Pernet oraz Paweł Popkowski – 6940 EUR, kolejny wynik uzyskała drużyna nr 3 z Pszenna w składzie Anna Sączawa, Adrian Dudzik, Ewa Pieczarka oraz Sebastian Kalista – 6410 EUR.
  Gratulujemy bardzo dobrych wyników!

  Poprzedni artykułRadosna szkoła i uśmiech dziecka
  Następny artykułProfesjonalni i skuteczni są w Świdnicy