Społeczna zbiórka środków na budowę pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II, który ma stanąć na świeżo przebudowanym placu jego imienia powinna rozpocząć się już wkrótce. Z tej okazji przygotowano i ustawiono na placu niewielki obelisk, do którego zostanie przymocowana tablica informująca o prowadzonej zbiórce.
Plac Jana Pawła II został przebudowany w ramach programu rewitalizacji starówki. Jego centralny punkt został wyłożony kostką i płytami granitowymi, do tego zbudowano podświetlane schody z cytatami z pielgrzymek Ojca Świętego do Polski. Przygotowano również niewielkie tereny zielone i zamontowano stylizowane ławeczki. Wartość prac wyniosła 2,1 mln zł, przy czym 1,5 mln zł ma zwrócić Świdnicy Unia Europejska.
Wiadomości Świdnickie

![Dolnośląscy Liderzy Biznesu w Świdnicy. Blisko 200 przedsiębiorców na spotkaniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-_DLB-2026-Swidnica-238x178.jpg)
![Przedszkolaki w krainie wierszy Jana Brzechwy. Najlepsi recytatorzy wyróżnieni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/I-Miedzyprzedszkolny-Konkurs-Recytatorski-Magia-Slowa-2026.03.17-mix-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Franciszkanska-1-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)