Święty Mikołaj w Muzeum

  0

  W związku ze zbliżającym się dniem 6 grudnia 2009 r.  pragniemy zachęcić Państwa do udziału i pomocy w realizacji już po raz drugi projektu „Święty Mikołaj w Muzeum”. Założeniem projektu jest zorganizowanie na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej dla około 400 dzieci z powiatu świdnickiego, zabawy-  podczas której dzieci poszkodowane przez los, z domów dziecka, z rodzin patologicznych nauczą podstaw bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu.

  Dzięki ubiegłorocznej akcji, udało się zobaczyć uśmiech u ponad 200 dzieci z całego powiatu świdnickiego. Jednocześnie akcja ta miała cel edukacyjny, ponieważ w organizację włączyła Policja i uczestniczył w niej Komisarz Lew, który pouczył dzieci jak zachować bezpieczeństwo. W tym roku chcielibyśmy powtórzyć ten projekt, w Muzeum w tym szczególnym dniu dla dzieci będzie wstęp wolny. Dzieci  spędzą ciekawie niedzielne przedpołudnie  uczestnicząc w ciekawych konkursach i zabawach, wysłuchają pogadanki o bezpieczeństwie, zjedzą ciepły posiłek oraz  otrzymają paczkę świąteczną,

  Aby skompletować takie paczki prosimy sponsorów o przekazanie w miarę swoich potrzeb różnych gadżetów, słodyczy, art. papierniczych i innych, które mogą wejść w skład paczek.Prosimy również indywidualne osoby o zgłaszanie do Muzeum chęci oddania niepotrzebnych zabawek, gier i innych gadżetów dla dzieci.

  Zamiarem Muzeum – jest zorganizowanie również poczęstunku oraz ogniska w dniu 6 grudnia.

  Ponieważ wiele dzieci nie dostanie prezentu od Świętego Mikołaja, pragniemy dać tym biednym dzieciom  choć jeden niezapomniany dzień.

  Zwracamy się też z prośbą do gazet , telewizji i prasy o patronat medialny, a także do organizacji , szkół i świetlic środowiskowych o zgłaszanie chętnych do udziału w tej szczytnej inicjatywie.

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej jest organizacją pożytku publicznego i z własnych środków finansowych nie jest w stanie zorganizować takiej charytatywnej imprezy. Zwracamy się do Państwa jako osób znających potrzeby środowiska lokalnego o pomoc charytatywną i wsparcie organizacyjne tej społecznej inicjatywy

  Poprzedni artykułLwów, Świdnica i kresowianie
  Następny artykułŚwiatowy odniósł sukces w Warszawie