Polska Flaga – Cześć i Szacunek

  0

  Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy informuje, że z okazji Narodowego Święta Niepodległości będzie sprzedawała flagi narodowe. Zapraszamy Świdniczan do śmiałego zamanifestowania swojego patriotyzmu.

  Wzruszamy się, gdy nasi sportowcy wygrywają zawody i grany jest Mazurek Dąbrowskiego, jesteśmy wtedy dumni, panuje nastrój uniesienia.

  Szacunek do Polskiej Flagi wynosi się z domu rodzinnego – pokażmy naszym dzieciom, wnukom jak okazywać cześć naszej biało-czerwonej.

  2 Maja to Dzień Flagi – najmłodsze święto ogłoszone przez Sejm RP.

  Intencja, która przyświecała ustanowieniu tego święta to potrzeba uzupełnienia bardzo skąpej wiedzy naszego społeczeństwa na temat historii polskich symboli narodowych. W tym temacie jest jeszcze dużo do zrobienia, pomimo wielu szkolnych uroczystości, pięknych konkursów i wieczornic nie ma jak osobisty przykład dziadka oraz taty i mamy.

  Patriotyzm to wyraz świadomości, pamięci i dumy z historii naszego narodu. Patriotyzm to spojrzenie na osoby, dla których hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” było wyznacznikiem konkretnych zachowań i działań. Patriotyzm to służba i dążenie do doskonałości.

  Chciałbym, aby moja mała Ojczyzna, ta najbliższa – podwórko, szkoła, zakład pracy była kuźnią patriotycznej mądrości.

  Stawiajmy sobie wyzwania. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje” mówił Jan Paweł II.

  Niech Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zostanie uczczone wywieszeniem flag narodowych w oknach naszych domów.

  Flagi do nabycia w świdnickim hufcu ul. Lelewela 18, (rozmiar 100x 60cm) -12 zł netto, z kijem 15 zł netto.

  Poprzedni artykułPrzegrali na koniec rundy – zobacz zdjęcia
  Następny artykułOdbierz wejsciówkę na Mszę Pojednania