Motoswidnica, Saleta i Badziak – zobacz zdjęcia

  0

  Motoswidnica Racing Team uroczyście podsumował pierwszy sezon na torach motocyklowego Pucharu Polski. Sezon był ze wszech miar udany, bo grupie entuzjastów sportu motocyklowego udało się nie tylko stworzyć w pełni profesjonalny zespół, ale również odnieść wielki sukces sportowy. Piotr Betlej przebojem wdarł się do krajowej czołówki w klasie rookie 1000, zajmując w Pucharze Polski drugie miejsce.

  Uroczyste zakończenie sezonu odbyło się w siedzibie świdnickiej firmy Mediator Group SA – jednego ze sponsorów teamu Betleja. Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób: włodarze miasta i powiatu, sponsorzy, kibice. Gośćmi specjalnymi byli bokser, aktor, a ostatnio także motocyklista Przemysław Saleta i były Mistrz Polski w klasie superbike Adam Badziak. Ten ostatni jest prawdziwą legendą w środowiska motocyklowego. Doświadczony zawodnik przez cały sezon pomagał Piotrowi Betlejowi zgłębiać tajniki szybkiej i skutecznej jazdy na torach. Z radością przyjął więc zaproszenie do Świdnicy i szczerze gratulował Piotrkowi i całemu teamowi udanego sezonu. Motoswidnica Racing Team już teraz zresztą myśli jednak przyszłorocznych startach. – Przechodzę do klasy superstock 1000 zapowiada Betlej. – W tej klasie odbywają się już Mistrzostwa Polski i jest to już naprawdę poważne ściganie. Na początku ciężko będzie walczyć z czołówką, dlatego rok 2010 będzie dla mnie czasem nauki i nowych doświadczeń. Mam tylko nadzieję, że Adam Badziak nie będzie musiał zbyt długo czekać na mnie na linii mety.

  Warto wspomnieć, że oprócz działalności sportowej, Motoswidnica Racing Team stara się również pracować nad poprawą wizerunku motocyklisty jako użytkownika drogi. Jednym z elementów takiej edukacji było spotkanie Salety i Badziaka z młodzieżą z gimnazjum nr 2 w Świdnicy, które odbyło się przed uroczystością w Mediatorze.

  Zobacz więcej zdjęć na www.swidnica24.pl/galeria

  Poprzedni artykułPolska – czy to mnie obchodzi?
  Następny artykułEwakuacja w Gimnazjum nr 2