Mecz przyjaźni, Górnik kontra Polonia

  0

  Jeszcze nie opadły emocje po dramatycznym, ale ostatecznie zwycięskim dla “Biało-Zielonych” spotkaniu z “Chrobrym” Głogów, a już szykuje się kolejny piłkarski spektakl na wysokim poziomie i o równie niebagatelną stawkę.

  Tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od niewątpliwie wielkiego, sportowego wydarzenia.

  W najbliższą sobotę 7 listopada o godzinie 13.00 Klub Piłkarski “Górnik” PWSZ Wałbrzych zagra na stadionie OSiR-u na Białym Kamieniu przy ulicy Ratuszowej z KP “Polonia/Sparta” Świdnica. Całe piłkarskie środowisko Wałbrzycha oraz Świdnicy czeka na ten dzień i mecz. Czego się można spodziewać? Licznej “publiki” na trybunach, żywiołowego dopingu dla piłkarzy obu zespołów ze strony kibiców oraz – miejmy nadzieję – dobrego widowiska na boisku.

  Starcie pierwszego w tabeli “Górnika” z zajmującą trzecie miejsce “Polonią” zdecydowanie wybija się na czoło spośród pozostałych piłkarskich pojedynków w ramach 15 kolejki o mistrzostwo III ligi dolnośląsko-lubuskiej. To bardzo istotny sportowo mecz dla naszej jedenastki, bo choć nie jest to jeszcze pojedynek z gatunku tych o być albo nie być, to tylko zwycięstwo pozwoli zachować realną szansę na wywalczenie upragnionej II ligi. Obie ekipy w przedsezonowych prognozach przedstawiane w roli faworytów do awansu dzieli w tej chwili różnica 4 punktów. Jeżeli z konfrontacji zwycięsko wyjdzie drużyna “Górnika” to odrobienie straty aż 7 punktów przez team prowadzony przez trenera Jarosława Pedryca będzie sprawą niezwykle trudną.

  A sam “Górnik” po latach tułaczki w niższych ligach obrał wreszcie dobry kierunek. Wałbrzyszanie z tylko jedną porażką na końcie wygrali w cuglach IV ligę w ubiegłym sezonie, i na wyższym szczeblu rozgrywek nie zamierzają spuścić z tonu. Poprawienie się sytuacji sportowej i organizacyjnej pozwala snuć im daleko idące plany i marzyć o powrocie do czasów chwały “Wielkiego Górnika” z lat 80. XX wieku.

  Kibicowsko “Biało-Niebiescy” to ekipa z charakterem, potencjałem i tradycją; licząca się w województwie i na pewno z najliczniejszym “młynem” w naszej grupie III ligi. Ekipa, z którą od lat są w dobrej komitywie kibice MKS “Polonia” Świdnica dlatego mecz odbędzie się w przyjacielskiej atmosferze.

  Każdy komu leży na sercu dobro naszej drużyny powinien pojawić się na tym spotkaniu. Musi nas być w Wałbrzychu dużo, jak najwięcej.  Dlatego na ten wyjątkowy mecz został zorganizowany wyjazd do Wałbrzycha. Autobus odjeżdża z placu Grunwaldzkiego o godzinie 11.30, koszt biletu 1 PLN.

  Poprzedni artykułMedia Expert wielkie otwarcie w Świdnicy
  Następny artykułPrzegrali na koniec rundy – zobacz zdjęcia