Ulica Akacjowa w Pszennie nowa i bezpieczna

  1

  Od października br. mieszkańcy Pszenna mogą cieszyć się z nowo wyremontowanej drogi gminnej przy ul. Akacjowej w Pszennie. Wartość prac związanych z jej przebudową wraz z odwodnieniem wyniósł ponad 790 tys. zł.,  w tym dofinansowanie w wysokości 50% kosztów realizacji.

  Inwestycja realizowana była w ramach programu „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011″. i obejmowała  wykonanie kanalizacji deszczowej, drogi o nawierzchni asfaltowej, chodników z kostki betonowej oraz barier energochłonnych i oznakowania pionowego. Poprzednio droga przy ul. Akacjowej w Pszennie posiadała nawierzchnię żwirowo-gruntową, bez wydzielonego ciągu pieszego. Po przeprowadzeniu prac remontowych, wzdłuż krawężników wykonany został chodnik dla pieszych, co dodatkowo zwiększyło bezpieczeństwo użytkowników tego odcinka.

  Z uwagi na przebieg drogi wzdłuż rzeki Piławy na odcinku ponad 150 m na łuku zewnętrznym dodatkowo zamontowane zostały bariery energochłonne. Łączna długość zmodernizowanej drogi to 0,75 km.

  Poprzedni artykułNowy wodociąg w Modliszowie
  Następny artykułDzień Papieski w gminie Świdnica