Przedszkolaki w leśniczówce

  0

  Edukacja ekologiczna znalazła stałe miejsce w planie pracy Przedszkola Nr2 im. Misia Uszatka w Strzegomiu. W dniu 22 września 2009 r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych na terenie leśniczówki w Dobromierzu.

  Pod opieką Pana leśniczego dzieci wędrowały leśną ścieżką dydaktyczną. Poznały różne gatunki drzew i krzewów, obserwowały zachowanie mrówek w mrowisku, dowiedziały się w jaki sposób określić wiek drzewa, słuchały odgłosów zwierząt i ptaków.

  Największą atrakcją były zajęcia w szkółce leśnej, gdzie pod okiem leśniczych dzieci sadziły młode sadzonki drzewek.

  Ostatnim etapem wędrówki było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Wspaniała atmosfera wycieczki dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z pięknymi bukietami z liści, żołędziami, kasztanami i innymi darami jesieni, które wzbogaciły kąciki przyrodnicze w przedszkolu. Na zakończenie dostaliśmy zaproszenie Pana leśniczego za kolejne warsztaty w miesiącu maju. Zajęcia edukacyjne w środowisku naturalnym są okazją do bezpośredniej obserwacji i kontaktu z przyrodą. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

  Poprzedni artykułNocny turniej piłki nożnej
  Następny artykułŚwidnicka Liga Pływacka SKOK CUP