Jest porozumienie. Będzie więcej pieniędzy!

  0

  Prezydent Świdnicy porozumiał się z kierownictwem świdnickiego Klubu Piłkarskiego Polonia/Sparta. Klub, którego zawodnicy grają w III lidze piłkarskiej otrzyma jeszcze więcej pieniędzy. Rozmowy dotyczące dofinansowania i przekształceń trwały blisko rok.

  – Podjąłem decyzję o skierowaniu pod obrady uchwały, która przewiduje, że do końca roku świdnicki klub sportowy otrzyma dodatkowe wsparcie. Te fundusze pozwolą piłkarzom martwić się o wynik, a nie o byt. Mimo, że 2009 rok jest jednym z najtrudniejszych w historii świdnickiego samorządu ze względu na kryzys gospodarczy i oszczędności, które wprowadziliśmy w bardzo wielu dziedzinach życia, wspieraliśmy świdnicką drużynę cały czas i kontynuujemy to dalej – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  – Cieszymy się z dodatkowego wsparcia, ponieważ klub znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Zdajemy sobie sprawę, że władze miasta w ten sposób dają pierwszeństwo do promocji naszego klubu oraz piłki nożnej, ale mam przekonanie, że zawodnicy pokażą kibicom, że warto było to zrobić – mówi Romuald Górski, prezes Klubu Piłkarskiego Polonia/Sparta.
  Zgodnie z planem w 2009 r. władze Świdnicy przeznaczyły na działalność klubu w ramach konkursów (szkolenia dzieci i młodzieży, sport kwalifikowany, stypendia dla zawodników) niespełna 287 tys. zł. Szacujemy, że w konkursach, które są realizowane w drugiej połowie roku klub otrzyma kolejne ok. 90 tys. zł.

  Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy (w piątek, 25 września) radnym zostanie przekazany pakiet uchwał, które pozwolą na dodatkowe wsparcie klubu. Jeśli radni miejscy wyrażą zgodę, to budżet klubu jeszcze w tym roku zostałby zasilony kwotą ok. 131 tys. zł. W ciągu najbliższych kilku tygodni byłoby to 50 tys. zł, a pozostałe środki zostaną przekazane jeszcze w tym roku, pod warunkiem, że klub będzie terminowo realizował swoje zobowiązania. Od stopnia realizacji postanowień będzie zależało również przyszłoroczne finansowanie klubu, które w zależności od realizacji ustaleń może wynosić od 200 do 450 tys. zł.

  Klub Polonia/Sparta zobowiązał się niezwłocznie przystąpić do powołania sportowej spółki akcyjnej, która według planu powinna rozpocząć działalność od stycznia 2010 r.
  – To najlepsze rozwiązanie, które sprawia, że finanse i działalność jest przejrzysta, co może pomóc w szybszym znalezieniu sponsorów – mówią zgodnie prezydent Murdzek i prezes Górski.
  Polonia/Sparta zobowiązała się również wspólnie z miastem wprowadzić do spółki udziałowca, który zapewni brakujące kwoty dofinansowania – w tym roku 10 proc. wielkości budżetu klubu.

  Poprzedni artykułTo już pięć lat…
  Następny artykułTrwa budowa kolektora