Zielone świetlice

  0

  Wycieczki na basen do Świebodzic, integracyjne rozgrywki sportowe w nowoczesnej hali sportowej w Witoszowie Dolny, krajobrazowe wycieczki rowerowe to jedne z wielu atrakcji jakie w tym roku czekały na uczestników VI edycji „Zielonych świetlic”.

  Przez 2 tygodnie ponad 280 dzieci, które w tym roku nie mogły spędzić wakacji poza miejscem swojego zamieszkania  skorzystało z oferty Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. 13 świetlic środowiskowych przez ponad 5 godz. dziennie oferowało atrakcyjne zabawy, konkursy plastyczne, sportowe, wyjazdy do aquaparku, wycieczki rowerowe. Najwięcej radości uczestnikom półkolonii sprawiły integracyjne rozgrywki w nowoczesnej hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Doskonale wyposażony w sprzęt sportowy obiekt, przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym stał się miejscem zmagań dla ponad 280 zawodników. Zdecydowana większość dzieci mogła po raz pierwszy przekonać się o walorach tego miejsca, które oprócz płyty boiska do prowadzenia gier zespołowych posiada także ściankę wspinaczkową, siłownię, fitness, sala do squasha. Również wiele emocji niosły za sobą pobyty w aquaparku w Świebodzicach, a także spotkania z przyrodą. Opiekunowie świetlic środowiskowych zachęcali do wycieczek rowerowych – ukazując walory krajobrazowe miejscowości, w których na co dzień mieszkają uczestnicy półkolonii. Każdy, kto pomimo tylu wrażeń odczuwał głód mógł liczyć na zdrowy i smaczny posiłek przez cały okres trwania półkolonii.

  Tegoroczna już szósta edycja „Zielonych świetlic” zakończyła się 31 lipca br. Rok rocznie cieszy się ona nie tylko uznaniem rodziców, którzy decydują się na taką formę wypoczynku swoich dzieci, ale przede wszystkim samych uczestników. Na ich zakończenie dzieci zawsze zadają pytanie: Czy w przyszłym roku też będą „Zielone Świetlice”? W tym roku na ich organizację Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przeznaczył kwotę 24 tys. zł.

  Poprzedni artykułSzansa na przyszłość
  Następny artykułŚwidnica i Świdniczanie 2009