Team Motoświdnica wygrywa

  0

  Pierwszy motocyklowy zespół wyścigowy z nazwą miasta triumfuje. Piotr Betlej zawodnik Motoświdnica Racing Team – bo o nim mowa – zajął pierwsze miejsce podczas mistrzostw w Czechach. – Piotr Betlej realizuje swe zamierzenia. Do zakończenia sezonu jeszcze wprawdzie daleko, ale na czeskim torze w Brnie Piotrek udowodnił, że po stopniach podium należy poruszać się tylko w jednym kierunku – w górę – cieszy się Mariusz Kalista, menadżer zespołu. Świdnicki zawodnik pokazał co potrafi już w pierwszej, majowej rundzie mistrzostw Polski motocyklistów w Poznaniu. W klasie ?Rookie 1000″, jako debiutant, zajął drugą pozycję.

  W Brnie pokonał wszystkich rywali.Brno (25-28 czerwca) – jak wspominają członkowie teamu – to ciężka praca i nieustanne napięcie spowodowane nie tylko wysokim poziomem umiejętności innych zawodników i dużą konkurencją, ale również faktem, że główne wyścigi przeprowadzono na mokrym torze.- W tych dniach zawody odbywały się w połączeniu z Alpe Adria oraz mistrzostwami Czech, co podniosło rangę wydarzenia, a także przyczyniło się do licznej konkurencji. Na starcie stawiła się czołówka Europy, w szczególności z Polski oraz Czech. W ciągu pierwszego okrążenia, startując z piątej pozycji, Piotr Betlej dogonił prowadzącego. Każde kolejne okrążenie było zdumiewające i na czwartym wysunął się na prowadzenie. Nie oddał go do mety mimo zaciekłej rywalizacji z zawodnikiem z Czech. Piotr Betlej zajmuje 1 miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski klasy ?Rookie 1000″ – dodaje Mariusz Kalista.

  Przed świdnickim zespołem kolejne wyzwanie – zawody zaplanowane na 10 lipca w czeskim Moście. Dodajmy, że Motoświdnica Racing Team startuje pod patronatem prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka. Oficjalną maskotką zespołu jest dzik, który swoje miejsce ma w herbie miasta.

  Motoświdnica Racing Team w tegorocznym Pucharze Polski wystawił jednego zawodnika. Piotr Betlej ściga się na motocyklu Suzuki GSX-R 1000, zakupionym przez głównego sponsora – firmę Metaldach. Przedsięwzięcie to wspiera również Centrum Motocyklowe ze Słotwiny, Mediator Group, Biuro Turystyczne ?Rapala” i Prosite.pl.

  Foto  Wojciech Grzesiak

  Poprzedni artykułZlot w Jaworzynie Śląskiej
  Następny artykułPodsumowali rok szkolny