Ruszyła budowa Orlika

  0

  Rozpoczęły się prace przy budowie boisk ze sztuczną nawierzchnią przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie. Boiska powstają w ramach programu: „Moje boisko Orlik 2012″.

  Wytyczono już miejsce pod boisko, a w środę – 15 lipca 2009 r. – rozpoczęły się prace ziemne. Pojawiła się maszyna, która ściąga nadkład ziemi, a także pracownicy interwencyjni przygotowujący dwa niewykorzystane garaże GCKiS do adaptacji na dwie szatnie.

  Najdłużej, bo do końca września, trwać będą prace ziemne, gdyż są bardzo pracochłonne. Następnie położony zostanie podkład pod nawierzchnię boisk i sama nawierzchnia oraz ogrodzenie.

  Całość prac oszacowano na kwotę ponad milion złotych, z czego 666.000 zł pochodzić będzie z budżetu państwa i województwa dolnośląskiego. Pozostała kwota to udział Gminy Żarów.

  Znaczna część udziału Gminy w tym przedsięwzięciu to przede wszystkim praca pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych, koszt materiałów oraz koszty nadzoru.

  – To ewenement na skalę ogólnopolską, gdyż prawie wszystkie „Orliki” zlecane były do wykonania „pod klucz” firmom, które wygrały przetarg – mówi burmistrz Lilla Gruntkowska. Nasza Gmina zdecydowała się na realizację inwestycji częściowo w systemie gospodarczym, co pozwala na zrealizowanie jej przy jak najmniejszym angażowaniu środków z budżetu gminy. Mam nadzieję, że nieliczni przeciwnicy budowy, zrozumieją w końcu, że można rozpoczynać i kończyć inwestycje, nawet w sytuacji kryzysu ekonomicznego. Ważna jest inicjatywa, pomysł na jej realizację i umiejętność pozyskiwania środków.

  Zakończenie prac zaplanowano na połowę listopada 2009 r.

  Poprzedni artykułKarambol w Bronówku
  Następny artykułWykorzystana szansa