Polonia/Sparta bliżej III ligi

  0


  Po dzisiejszym spotkaniu z radnymi miasta Świdnicy można odnieść wrażenie, że w przyszłym sezonie zobaczymy Polonię/Spartę w rozgrywkach III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Jednoznaczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie.

  W obecności około 30-osobowej rzeszy kibiców, kilku piłkarzy oraz działaczy Polonii/Sparty oraz przedstawicieli innych świdnickich klubów sportowych, które kilka dni temu wydały protest przeciwko dofinansowaniu P/S, przewodniczący komisji budżetu i finansów Krzysztof Trzop zadeklarował, że w najbliższym czasie zwoła nadzwyczajne posiedzenie tejże komisji w celu znalezienia w budżecie miejskim środków na interesujący nas cel.

  Jedno z wyjść podpowiedział radny Krzysztof Michalik – mianowicie miasto mogłoby przeznaczyć na Polonię/Spartę środki z likwidowanego Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, którego miasto Świdnica jest głównym udziałowcem. Czy tak się rzeczywiście stanie oraz czy radni przegłosują stosowanę uchwałę, przekonamy się zapewne w najbliższym czasie. Sytuacja wygląda teraz jednak znacznie bardziej różowo niż jeszcze kilka(naście) dni temu.

  Poprzedni artykułKopernika znów zalana
  Następny artykułPowiatowe Zawody Drezynowe