Polonia Sparta zagra w III lidze!

  0

  To już pewne – w nadchodzącym sezonie piłkarskim zobaczymy Polonię/Spartę Świdnica ponownie na boiskach trzecioligowych. Zarząd klubu zdecydował się na zgłoszenie pierwszego zespołu do rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej po środowym spotkaniu ze świdnickimi radnymi.

  Niestety ze względu na spore koszty związane z utrzymaniem zespołu na tym szczeblu ligowym zdecydowano, że zespół rezerw nie skorzysta z przysługującego mu prawa do gry w IV lidze dolnośląskiej i w kolejnym sezonie zobaczymy go znów w wałbrzyskiej klasie okręgowej.

  Do rozgrywek ligowych zgłoszono już ponadto cztery inne drużyny – mowa o dwóch drużynach w Lidze Dolnośląskiej Juniorów (juniorzy starsi i młodsi) oraz o Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy i Lidze Dolnośląskiej Młodzików.

  Jak podaje poniedziałkowe wydanie “Wiadomości Świdnickich” nazwisko ewentualnego następny Zbigniewa Smółki owiane jest tajemnicą. Do kluczowych rozmów powinno jednak dojść już w tym tygodniu, zaraz po powrocie z urlopu prezesa Górskiego. Z nieoficjalnych informacji WŚ wynika, że w gronie kandydatów są Ireneusz Mamrot (trenujący Wulkan Wrocław w III lidze przed wycofaniem zespołu z rozgrywek) oraz Bogdan Pisz (ostatnio Pelikan Łowicz). Teoretycznie także nowym-starym trenerem Polonii/Sparty może zostać Smółka. Na łamach Wiadomości Swidnickich  były szkoleniowiec świdniczan dementuje informacje o tym, że podpisał kontrakt z Czarnymi Żagań.

  Poprzedni artykułKonkurs fotograficzny Zestaw 2009
  Następny artykułCzechy – konsekracja kościoła