Czechy – konsekracja kościoła

  0

  W niedzielne południe, w Czechach odbyła się uroczystość, która niewątpliwie zapisze się w historii tej miejscowości. Z udziałem Biskupa Ordynariusza Diecezji Świdnickiej – Ks. Prof. Ignacego Deca dokonano konsekracji kościoła.

  Poświęcenie rozpoczęło uroczyste otwarcie drzwi przez które przeszedł ksiądz Biskup oraz wierni. Podkreślić należy, że konsekracji kościoła towarzyszy bardzo bogata liturgia, wzbogacona o obrzędy: namaszczenia krzyżmem ołtarza i ścian kościoła, rozpalenia kadzidła, nakrycia ołtarza oraz uroczystego rozświetlenia świątyni.

  W Mszy Świętej konsekracyjnej wzięło udział wielu mieszkańców Czech, gminy oraz gości. Na zakończenie uroczystości wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej,  Ewa Pilecka i Ireneusz Besser oraz radna Katarzyna Chmielowiec, podziękowali budowniczym świątyni księdzu Zenonowi Bocheńskiemu, ks. dr Władysławowi Terpiłowskiemu oraz mieszkańcom za trud i wysiłek, jaki włożyli w dzieło budowy.

  Po zakończeniu uroczystości duchowych przyszedł czas na coś dla ciała. Świętowanie kontynuowano na festynie zorganizowanym przez Radę Sołecką i mieszkańców Czech.

  Poprzedni artykułPolonia Sparta zagra w III lidze!
  Następny artykułŚmigali na drezynach