Najlepsi z najlepszych

  0

  Luneta, biżuteria, sprzęt fotograficzny, dofinansowanie obozu dla skautów, czy też akcesoria komputerowe trafiły do najlepszych absolwentów świdnickich szkół prowadzonych przez miasto. Prezenty wręczono dziś, 18 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, przygotowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury.

  Nagrody przypadły 10 prymusom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mogą oni pochwalić się średnią ocen od 5,38 do 6,00. Ponad to mają wzorową ocenę z zachowania oraz rozwijają swoje pasje. Decyzję o przyznaniu tytułów najlepszym uczniom podejmowały rady pedagogiczne szkół. Na nagrody miasto przeznaczyło 6,4 tys. zł. Do dyspozycji było 600 zł na osobę w przypadku szkół podstawowych i 700 zł w przypadku gimnazjów.

  – Konkretnymi prezentami chcemy wynagrodzić młodym świdniczanom trud, jaki wkładają w naukę i realizowanie swoich pasji. Taka forma nagradzania to również zachęta dla innych, że oprócz zdobycia wiedzy, można zrealizować choć część swoich marzeń – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Nagrodzeni

  Mateusz Powązka, Szkoła Podstawowa nr 1;

  Natalia Zajdel, Szkoła Podstawowa nr 4;

  Patryk Rzepecki, Szkoła Podstawowa nr 105;

  Alicja Olejniczak, Szkoła Podstawowa nr 6;

  Krzysztof Kowalski, Szkoła Podstawowa nr 8;

  Kinga Mozol, Szkoła Podstawowa nr 315;

  Tomasz Wojtyla, Gimnazjum nr 1;

  Agata Stańczak, Gimnazjum nr 2;

  Wojciech Sikora, Gimnazjum nr 3;

  Mateusz Krzykowski, Gimnazjum nr 4.

  Na zdjęciu: Mateusz Krzykowski, Wojciech Sikora, Natalia Zajdel, Tomasz Wojtyla

  Poprzedni artykułRemont tydzień później
  Następny artykułSen o II lidze prysł