Nowa informacja

  0

  Punkt Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy poprowadzi Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

  – LOT skupia miasta i atrakcyjne miejsca, które niegdyś stanowiły teren Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.Chcemy, by świdnicki punkt informacji stał się pierwszym z wielu, które powstaną w naszym regionie – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  LOT prowadzić będzie punkt RITiK od soboty, 6 czerwca. Aktualnie trwa przejmowanie zadań od likwidowanego gospodarstwa pomocniczego, które prowadziło miasto w świdnickim Rynku.

  – Zmiany nie zostaną przeprowadzone z dnia na dzień. Ale za kilka miesięcy turyści będą mogli liczyć na jeszcze lepszą obsługę i odmieniony punkt informacji turystycznej – mówi wiceprezydent Skórski i dodaje. – Zmieniamy podmiot organizacyjny, prowadzący informację turystyczną. Kierownikowi poprzedniej placówki i pracownikom, którzy przez lata pomagali turystom należą się podziękowania, za stworzenie IT od podstaw. To co dobre przy budowie nowej placówki z pewnością zostanie wykorzystane.

  Decyzję o likwidacji gospodarstwa pomocniczego miasto podjęło biorąc pod uwagę kilka czynników. Po zmianie organizacyjnej koszty utrzymania punktu informacji mają być niższe. Co więcej formuła stowarzyszenia dawać będzie szansę pozyskania środków UE, niedostępnych dla jednostek organizacyjnych urzędów miast.

  Nadzór nad organizacją punktu Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy sprawuje Ewa Miszczuk-Paluszek, która została wybrana przez zarząd stowarzyszenia na dyrektora biura LOT. Nowa dyrektor biura pochodzi z Jaworzyny Śląskiej. Biegle posługuje się językiem włoskim i angielskim. Ukończyła studia na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, Katedrze UNESCO na Uniwersytet Jagiellońskim w Krakowie oraz we Włoszech na Corsi di Lingua di Varese. Ewa Miszczuk-Paluszek do tej pory pełniła funkcję prokurenta zagranicznej spółki prawa handlowego, zajmowała się tłumaczeniami i konsultingiem dla firm zagranicznych, koordynowała projekty współpracy zagranicznej w Polsce.

  Poprzedni artykułPiękny debiut
  Następny artykułAwaria!