Muzyka łączy Europę

  0

  Już po raz siódmy w Strzegomskim Centrum Kultury odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ?Muzyka łączy Europę”, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. Wykonawcy występowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.

  Do konkursu zgłosiło się 12 szkół z gminy Strzegom oraz szkół zrzeszonych w Sieci Szkół Innowacyjnych Regionu Wałbrzyskiego. Gościliśmy szkoły w Wałbrzycha, Bielawy, Świdnicy, Jaroszowa, Rogoźnicy oraz z naszego miasta. Wyśpiewano 21 piosenek w językach angielskim, francuskim i japońskim. Utwory zaprezentowane przez uczestników festiwalu były na bardzo wysokim poziomie. Jury miało trudny orzech do zgryzienia.

  Po burzliwych naradach zdecydowano, iż I miejsce w kategorii szkoły podstawowe otrzymała uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 z Wałbrzycha, która wykonała piosenkę Edith Piaf ?Milord”.

  W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszy okazał się duet z Gimnazjum nr 2 z Bielawy. Dziewczyny w bardzo oryginalny sposób wykonały piosenkę Mariah Carey.

  W ostatniej kategorii – szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wyśpiewała sobie uczennica z Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu.

  W trakcie obrad jury publiczność obejrzała niemieckojęzyczną wersję bajki ?Kopciuszek” – przygotowaną przez uczniów z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu oraz spektakl ?Europa na wesoło” przygotowany przez koło europejskie działające przy Gimnazjum 1 pod przewodnictwem pani Elżbiety Zielińskiej.

  Gościnnie wystąpił także zespół z Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic. Chłopcy przy akompaniamencie gitar elektrycznej i akustycznej zaprezentowali piosenki z własnego repertuaru. Publiczność gromkimi brawami nagradzała zarówno uczestników festiwalu, jak i zespól i grupy prezentujące się w czasie obrad jury.

  Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom festiwalu serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Do zobaczenia za rok.

  Poprzedni artykułNajlepszy matematyk
  Następny artykułDzień Dobry Bardzo