Mistrzostwa na Zawiszowie

    0

    W piątek, 8 maja na stadionie na osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce na szczeblu miasta Świdnica i na szczeblu powiatowym rywalizowali gimnazjaliści. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. Szkoły wystawiały po trzech zawodników do każdej konkurencji, gdzie jeden zawodnik mógł startować w jednej dyscyplinie plus sztafety. Oprócz wyników indywidualnych liczona była również punktacja drużynowa do Współzawodnictwa szkolnego świdnickich gimnazjów. W klasyfikacji miejskiej najlepsi w swoich dyscyplinach byli :

    100 m – dziewczęta :

    Paulina Lenda /G-1/ – 1 miejsce w powiecie

    Gabrysia Zalewska /G-1/ – 2 miejsce w powiecie

    Karolina Liphardt /G-1/ – 3 miejsce w powiecie

    Agnieszka Ziółkowska /G-4/

    Anita Dziedzic /G-3/

    Marta Kramarczyk /G-3/

    Amanda Kateusz /G-4/

    Maria Greń /G-3/

    Edyta Ulewicz /G-4/

    100 m – chłopcy :

    Tomasz Łynko /G-3/ – 2 miejsce w powiecie

    Filip Pałgan /G-1/ – 3 miejsce w powiecie

    Michał Kobiela /G-1/

    Łukasz Ludwig /G-1/

    Piotr Dudzic /G-4/

    Tomasz Woźniak /G-4/

    300 m -dziewczęta ;

    Jagoda Glinka /G-1/ – 1 miejsce w powiecie

    Agnieszka Kwiatkowska /G-1/ – 2 miejsce w powiecie

    Paulina Biliniewicz /G-4/

    Justyna Matejko /G-4/

    Angelika Nijak /G-4/

    Anna Szydłowska /G-1/

    300 m -chłopcy :

    Wojciech Barylak /G-1/ – 2 miejsce w powiecie

    Michał Sławiński /G-1/ – 3 miejsce w powiecie

    Jacek Czarnecki /G-4/

    Norbert Dereń /G-4/

    600 m -dziewczęta :

    Patrycja Nawrocka /G-1/ – 1 miejsce w powiecie

    Jagoda Chmielarz /G-1/ – 2 miejsce w powiecie

    Jagoda Staropilna /G-3/

    Dominika Sasin /G-1/

    1000 m -chłopcy :

    Jakub Dec /G-1/ – 1 miejsce w powiecie

    Marcin Koza /G-3/ – 2 miejsce w powiecie

    Mateusz Misiak /G-1/ – 3 miejsce w powiecie

    Michał Morawka /G-4/

    Michał Janus /G-3/

    1000 m – dziewczęta :

    Dominika Sawa /G-4/ – 3 miejsce w powiecie

    2000 m – chłopcy :

    Krzysztof Pikula /G-1/ – 1 miejsce w powiecie

    Skok w dal – dziewczęta :

    Kornela Krakowiak /G-1/ – 1 miejsce w powiecie

    Gabrysia Bobowska /G-1/

    Sara Gorzelak /G-3/ i Karolina Komorowska /G-4/

    Natalia Mielnik /G-3/

    Skok w dal – chłopcy :

    Bartek Kiryłow /G-4/ – 1 miejsce w powiecie

    Mateusz Drączkowski /G-3/ – 2 miejsce w powiecie

    Jakub Babiarz /G-1/ – 3 miejsce w powiecie

    Tomasz Laskownicki /G-1/

    Michał Mozalewski /G-1/

    Pchnięcia kulą – dziewczęta :

    Sara Jania /G-1/ – 3 miejsce w powiecie

    Kornelia Bzowy /G-4/

    Wioletta Woźniak /G-3/

    Ania Kołaczyk /G-3/

    Sara Liśnikowska /G-1/

    Pchnięcie kulą – chłopcy :

    Wojciech Sikora /G-3/ – 1 miejsce w powiecie

    Wojciech Szymocha /G-4/ – 2 miejsce w powiecie

    Paweł Michalik /G-4/

    Krzysztof Książek /G-3/

    Wojciech Górny /G-4/

    Rzut oszczepem – chłopcy :

    Krzysztof Nerka /G-3/ – 3 miejsce w powiecie

    Piotr Pękalski /G-4/

    Tomasz Janikowski /G-3/

    Arek Hołyst /G-3/

    Sztafeta 4 x 100m – dziewczęta :

    Gimnazjum nr 1 – 1 miejsce w powiecie

    Gimnazjum nr 3 – 2 miejsce w powiecie

    Sztafeta 4 x 100m – chłopcy :

    Gimnazjum nr 1 – 1 miejsce w powiecie

    Gimnazjum nr 4 – 2 miejsce w powiecie

    Sztafeta szwedzka /100, 200, 300, 400m/ – chłopcy ;

    Gimnazjum nr 3 – 2 miejsce w powiecie

    Klasyfikacja drużynowa /z punktacją współzawodnictwa/ :

    Dziewczęta :

    Gimnazjum nr 1 – 6 pkt

    Gimnazjum nr 4 – 4 pkt

    Gimnazjum nr 3 – 3 pkt

    Chłopcy :

    Gimnazjum nr 1 – 6 pkt

    Gimnazjum nr 3 – 4 pkt

    Gimnazjum nr 4 – 3 pkt

    Organizatorem zawodów był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

    Po trzech najlepszych zawodników szczebla powiatowego w poszczególnych konkurencjach walczyć będzie na mistrzostwach strefy wałbrzyskiej, która odbędzie się 26 maja o godz. 11.00 również na stadionie Zawiszów w Świdnicy.