Konkurs biblioteczny

  0

  Jak co roku wiosną, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu odbyła się VI Edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Bibliotecznego.

  W tym roku tematem przewodnim byli Nobliści Polscy. Spośród licznej grupy noblistów organizatorzy wyłonili trzy nazwiska – W.S. Rejmont, W. Szymborska oraz H. Sienkiewicz.

  Udział w konkursie wzięły cztery gimnazja: Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic, Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic, Gimnazjum nr 1 z Jaworzyny Śląskiej, Gimnazjum nr 1 ze Strzegomia.

  Spotkanie konkursowe składało się z 8 konkurencji. Drużyny zmagały się z pytaniami za 1 i 3 pkt., rozwiązywały zagadki i kalambury, rozpoznawały fragmenty utworów, tworzyły mapy życia i twórczości noblistów. Mimo, że tematyka konkursu była trudna i obszerna wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą zarówno w znajomości treści i problematyki utworów noblistów oraz ich biografii.

  Po zaciekłej rywalizacji ostatecznie I miejsce zajęła drużyna reprezentująca nasze gimnazjum – Joanna Sozańska, Piotr Wolski, Sara Wączek z kl. II a (łącznie 50 pkt.)
  II miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej oraz Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic (po 44 pkt.) Natomiast III miejscem wyróżniono Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic (40 pkt.) Drużyny otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

  Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Urszuli Jarosińskiej, dyr. Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom, za honorowy patronat nad konkursem oraz ufundowanie nagród oraz Pani Zofii Patale, emerytowanemu nauczycielowi bibliotekarzowi Gimnazjum nr 1, za przyjęcie zaproszenia i pracę w jury.

  Poprzedni artykułGol Gola
  Następny artykułFestiwal na start