Dwa dziki wręczone

  0

  To co dobre, szybko się kończy – śmiało można powiedzieć o pierwszych spotkaniach  z artystami, a także  pokazach filmowych. Pierwszy dzień II Festiwalu Reżyserii Filmowej już za nami.

  O godzinie 15.30 w teatrze miejskim odbyło się spotkanie z Dorota Kędzierzawską, Januszem Zaorskim, Markiem Krajewskim i Cezarym Harasimowiczem była to pierwsza festiwalowa dyskusja na temat kondycji filmu polskiego.

  Następnie w wypełnionej do ostatniego miejsca Sali Cysterskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawiły się gwiazdy polskiego kina: Anna Dereszowska, Robert Gonera i Bogusław Linda.

  W konkursie głównym zaprezentowano pierwszego dnia film Dariusza Jabłońskiego “Gry wojenne”.

  Wieczorem na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury wręczono dwa pierwsze Kryształowe Dziki. Otrzymali je Sylwester Chęciński, za całokształt twórczości i Bogusław Linda za wkład w reżyserię filmu. Festiwal otworzył pokaz filmu Mała Moskwa, w reżyserii Waldemara Krzystka. Obraz ten zdobył Złote Lwy podczas ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  Drodzy festiwalowicze – nie ma się czym martwić! Przed Wami jeszcze cztery dni filmowej uczty.

  Serdecznie zapraszamy i chyba najważniejsze, wstęp wolny, ale jeśli chcesz obejrzeć film zarezerwuj sobie miejsce na sali.

  Poniżej  fotograficzne wspomnienia z pierwszego dnia festiwalu.

  Poprzedni artykułDbają o przyrodę
  Następny artykułKonferencja naukowa