Turniej przyjaciół

0

W niedzielę, 26 kwietnia na Hali Zawiszów w Świdnicy odbył się ‘Siatkarski Turniej Przyjaciół’. Pomysłodawcą i współorganizatorem wraz z Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji był pan Tadeusz Bieżyński, który zaprosił do miłego, sportowego spędzenia niedzielnego popołudnia cztery zespoły : OLDBOYS Strzegom, BAD BOYS Strzegom, TKKF BOLKO I Świdnica i TKKF BOLKO II Świdnica. Forma zawodów miała charakter towarzyski, choć wyniki meczy eliminacyjnych świadczyły o czymś wręcz przeciwnym. Mecze rozgrywane systemem pucharowym do dwóch wygranych setów właśnie w eliminacjach kończyły się dopiero w tiebreaku : Oldboys wygrali z Bolko II, a Bolko I pokonało Bad Boys. W meczu o trzecie miejsce chyba trochę zmęczona drużyna Bad Boys dosyć łatwo oddała dwa sety Bolko II. No i przyszedł czas na mecz finałowy. I ku małemu zaskoczeniu pierwszego seta Bolko I przegrali do 18 z Oldboysami. Drugiego, bardzo wyrównanego świdniczanie wygrali 25-23 i o zwycięstwie w turnieju miał decydować tiebreak. Po równym początku przy zmianie stron 8-7 prowadzili zawodnicy Bolko I ale…Oldboys zrobił serię 5 punktów i do końca tej przewagi nie oddał wygrywając seta 15-11. Żeby utrzymać przyjacielski charakter imprezy wręczenie pucharów, dyplomów i drobnych upominków dla najlepszych zawodników odbyło się w Pubie u Darka przy poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.

Podziękowania w tym miejscu należą się osobom pomagającym w turnieju. Sędziowali : Tomasz Kowalski, Tadeusz Bieżyński, w sekretariacie zasiadali Wacław Siarek i Stanisław Sobolewski a prowadzeniem imprezy zajął się Waldemar Kurek. Upominki przekazało Starostwo Świdnickie.

Oto pełne wyniki turnieju

Eliminacje : Oldboys – Bolko II   2-1 /w setach : 16-25, 25-22, 15-5/
    Bad Boys – Bolko I   1-2  /w setach : 19-25, 25-21, 6-15/

Mecz o III miejsce : Bolko II – Bad Boys   2-0  / w setach : 25-19, 25-8/

Mecz o I miejsce : Bolko I – Oldboys   1-2  /w setach : 18-25, 25-23, 11-15/

Wyłonieni zostali również najlepsi zawodnicy swoich drużyn : Wiktor Halicki /Oldboys/, Michał Tomiałowicz /Bolko I/, Adam Pęczyński /Bolko II/, Dariusz Trzeciak /Bad Boys/. Upominki otrzymały również dwie panie z drużyny Oldboys – Mariola Naklicka i Izabela Rajtar.

Składy drużyn

OLDBOYS Strzegom : Wiktor Halicki /kpt/, Robert Kotowicz, Sławek Jankowski, Sławek Ważygrąg, Grzesiak Ważydrąg, Mariola Naklicka, Izabela Rajtar.

TKKF BOLKO I Świdnica : Krzysztof Klimowicz /kpt/, Dariusz Byczkowski, Krzysztof Gol, Grzegorz Krawczyk, Dariusz Leszczyński, Józef Kesak, Ireneusz Pękała, Artur Wójciak, Marcin Wójciak, Michał Tomiałowicz.

TKKF BOLKO II Świdnica : Marcin Turzański /kpt/, Marcin Kuc, Michał Pękalski, Tomasz Rajzer, Adrian Adamus, Robert Bitner, Adam Pęczyński, Tomasz Chlipalski.

BAD BOYS Śtrzegom : Mirosław Adamczyk /kpt/, Krzysztof Adamczyk, Marcin Rut, Darek Trzeciak, Rafał Kimmel, Patryk Słociak, Przemek Gmyrek.