Mateusz Brzuchacz mistrzem Śląska

8

Mateusz Brzuchacz, świebodziczanin, który od wielu lat startuje w zawodach kulturystycznych rozpoczął kolejny sezon. Zawodnik stowarzyszenia „Bona Fide” na Mistrzostwach Śląska rozgrywanych w Pyskowicach zdobył tytuł mistrza.

Inauguracyjnym startem w tym sezonie był Puchar Pucka w Żelistrzewie, rozgrywany 3 kwietnia. Świebodziczanin  wystartował w kulturystyce ekstremalnej w kategorii powyżej 90 kg i awansował do finału, zajmując ostatecznie V miejsce.

Kolejnym startem Mateusza Brzuchacza były Mistrzostwa Śląska w Pyskowicach, które miały miejsce 17 kwietnia. Przy silnym wsparciu licznej grupy kibiców ze Świebodzic Mateusz zwyciężył, zdobywając tytuł mistrza Śląska. Na tych samych zawodach w kategorii open (zwycięzcy wszystkich kategorii wagowych) świebodziczanin zajął czwarte miejsce. Najważniejsze zawody w tym roku jeszcze przed Mateuszem. Będą to Mistrzostwa Polski, które zostaną rozegrane w dniach 29.04 – 01.05. w Częstochowie.

Mateusz Brzuchacz na co dzień jest instruktorem kulturystyki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.